Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Fans Trump maakten onbedoeld grote bedragen over naar campagne'

'Fans Trump maakten onbedoeld grote bedragen over naar campagne'

WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump heeft eind vorig jaar tientallen miljoenen dollars terugbetaald aan geldschieters. Aanhangers die via internet eenmalig een bedrag wilden overmaken, hadden soms onbedoeld toestemming gegeven om wekelijks geld af te schrijven.

Trump-fans die meenden alleen paar honderd dollar te hebben gedoneerd, zagen daardoor tot hun schrik duizenden dollars van hun rekening verdwijnen. Het regende klachten bij banken en creditcardbedrijven van kiezers die dachten dat ze het slachtoffer waren van fraude, schrijft The New York Times na eigen onderzoek.

"Bandieten", foetert een 78-jarige man uit Californië in de krant. Hij maakte in september 990 dollar over. Datzelfde bedrag verdween daarna nog zeven keer van zijn rekening "Ik ben met pensioen. Ik kan het me verdorie niet permitteren om zo'n bedrag te betalen."

Wekelijkse afschrijving

Sommige Trump-aanhangers raakten in de problemen doordat ze zich te laat realiseerden dat hun bankrekening was leeggetrokken. Een 63-jarige man uit Kansas City wilde 500 dollar overmaken, maar dat werd onbedoeld zo'n 3000 dollar in 30 dagen. Daardoor kon de huur niet worden afgeschreven. "Het voelde als oplichterij."

Gedupeerden hadden in de praktijk iets over het hoofd gezien op het donatieformulier. Daar stond automatisch aangevinkt dat de donatie wekelijks zou worden afgeschreven. Er werd op enig punt ook een tweede automatisch aangevinkt vakje toegevoegd aan het formulier, waarmee mensen toestemming gaven hun bijdrage te verdubbelen.

Omstreden aanpak

Die aanpak is omstreden. Het team van Trump en de Republikeinse Partij gaven alleen in de laatste 2,5 maand van 2020 al ruim 530.000 keer geld terug aan online-donateurs. Het ging om een bedrag van 64,3 miljoen dollar (circa 55 miljoen euro), veel meer dan de 5,6 miljoen dollar die de campagne van de Democraat Joe Biden in die periode heeft teruggestort.

Hoewel Trump veel geld moest teruggeven, heeft hij wel zijn voordeel kunnen doen met de onbedoelde donaties. Hij kreeg feitelijk een grote rentevrije lening in de cruciale maanden voor de presidentsverkiezingen, concludeert de krant. Die kon hij vervolgens terugbetalen met geld dat hij na de verkiezingen ophaalde bij donateurs.

Meerdere gedupeerde aanhangers benadrukten dat ze Trump niet persoonlijk verantwoordelijk houden voor de problemen met donaties. Een 87-jarige man legde de schuld bij WinRed, het platform dat Trump gebruikte om 1,2 miljard dollar aan donaties binnen te halen. "Ik ben nog steeds 100 procent loyaal aan Donald Trump", beklemtoonde die donateur.

Meer uit Buitenland

Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

7 minuten geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in Iran en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

9 minuten geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

30 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

56 minuten geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

1 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

1 uur geleden