Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans trotseren nat en winderig Zandvoort, poncho's gouden handel

Fans trotseren nat en winderig Zandvoort, poncho's gouden handel

ZANDVOORT (ANP) - Niet iedere racefan blijkt op dag twee van de Dutch Grand Prix even goed voorbereid op de weersomstandigheden. Het is zaterdag nat en winderig in Zandvoort. Een aantal slimme verkopers in het dorp ziet daarom een gat in de markt en verkoopt poncho's, paraplu's of zelfs opengeknipte vuilniszakken.

Charissa verkoopt al twee dagen poncho's voor haar huis in de Van Speijkstraat, dat ligt op de doorgaande route van het station naar het circuit. De voorraad van de ochtend was al snel op en daarom is haar man nieuwe gaan halen. Nog voordat de verse lading van 130 poncho's is uitgestald melden nieuwe klanten zich al. "Je bent onze reddende engel", zegt een stel dat twee poncho's koopt. "We dachten dat het wel mee zou vallen met de regen."

Geheel volgens de wetten van vraag en aanbod kosten de poncho's inmiddels geen 4 maar 5 euro. Een toerist die hoe dan ook een poncho wilde, wapperde zelfs met een briefje van 100 dollar. Charissa nam dat niet aan, maar een andere man constateerde wel: "Dit is goede handel."

Vuilniszakken

Verderop in de straat verkopen twee meisjes naast koek en drankjes ook vuilniszakken, die opengeknipt, als bescherming tegen de regen moeten bieden, ze kosten een euro. "We hebben er al vijf verkocht", lacht een van de jonge verkoopsters.

Even verderop richting circuit bij een professionele souvenirkraam lopen de poncho's ook hard. "Al blijft een pet van Max veruit het populairst", bezweert de verkoopster terwijl ze 10 euro afrekent voor twee doorzichtige poncho's. Wie meer te besteden heeft kan hier ook een paraplu kopen van Ferrari bijvoorbeeld, voor 40 euro. Alleen mogen die niet mee het circuit op.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

5 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

8 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

8 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

9 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

10 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

11 uur geleden
Schoof: goed nieuws dat Revolutionaire Garde op terreurlijst komt

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.

12 uur geleden