'Fans toegelaten bij uitgestelde finale Spaanse voetbalbeker'
MADRID (ANP) - Bij de uitgestelde finale van de Copa del Rey tussen Real Sociedad en Athletic mogen toeschouwers aanwezig zijn. Dat meldt de Spaanse radiozender Cadena Ser. Het duel, de finale van het Spaanse bekertoernooi van het door corona gehinderde seizoen 2019-2020, wordt op 3 april gespeeld in het stadion La Cartuja in Sevilla. Daar is plaats voor 60.000 fans. Ongeveer 20 tot 25 procent van die capaciteit zou mogen worden gebruikt.
De Spaanse voetbalbond heeft het bericht niet bevestigd, wel werd gemeld dat er donderdag een bijeenkomst is met vertegenwoordigers van beide Baskische clubs over de finale. Sinds maart 2020 zijn er bij voetbalwedstrijden in Spanje, en veel andere landen, vanwege de coronapandemie geen toeschouwers meer welkom. Sociedad en Athletic besloten daarop hun finale met een jaar uit te stellen in de hoop dat er weer fans aanwezig konden zijn. Het is de eerste keer dat de twee Baskische clubs elkaar in de finale van de Copa del Rey treffen.
Cadena Ser meldt dat wellicht ook bij de finale van dit seizoen, op 17 april tussen FC Barcelona en Athletic, een beperkt aantal toeschouwers welkom is.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
36 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
3 uur geleden