Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans steunen Roda en Groningen in aanloop naar promotieduel

Fans steunen Roda en Groningen in aanloop naar promotieduel

KERKRADE/GRONINGEN (ANP) - Zowel Roda JC als FC Groningen heeft zich met de steun van vele fans voorbereid op het cruciale onderlinge duel van vrijdagavond 20.00 uur. De nummers 2 en 3, die vrijdag in de Euroborg strijden om het laatste directe ticket voor promotie naar de Eredivisie, werkten op Hemelvaartsdag een open training af. Daar kwamen honderden supporters op af, met trommels en wat licht vuurwerk.

Roda trainde op een trainingsveld en werd daar verwelkomd door supporters langs het hele veld, met vlaggen en geel sfeervuurwerk. FC Groningen, de ploeg van trainer Dick Lukkien, werkte zijn training af in het stadion waar vrijdag gespeeld wordt. Daar was een deel van de onderste ring gevuld met supporters die gratis naar binnen mochten.

Roda dacht vorige week al zeker te zijn van promotie, totdat Groningen tegen Telstar diep in de blessuretijd gelijkmaakte (1-1). Daardoor heeft Groningen vrijdagavond nog een laatste kans om de achterstand van 3 punten op de Limburgers goed te maken en zich te verzekeren van de tweede plek. Koploper Willem II, met 1 punt meer dan Roda, is al zeker van promotie.

Meer uit Voetbal

Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

7 minuten geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

1 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

1 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

2 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

12 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

15 uur geleden