Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

SPAKENBURG (ANP) - De supporters van amateurclub Spakenburg beleven de bekerstunt tegen FC Utrecht (4-1-winst) als een droom. Want mooier dan het halen van de halve finales van het bekertoernooi wordt het waarschijnlijk nooit meer voor de club, denkt Pauline Zwaan, voorzitter van de supportersclub. "Dit is waarschijnlijk once in a lifetime. Kampioen worden we wel weer een keer, maar dit lukt denk ik niet meer."

Zwaan rekent hoe dan ook niet op een nóg langer avontuur in het bekertoernooi. "We hebben in de beker al eens tegen Ajax en PSV gespeeld, maar tegen Feyenoord nog niet. We hopen op een uitwedstrijd in De Kuip bij de loting zaterdag. Die ga je natuurlijk keihard verliezen, of misschien wel niet. Want na gisteravond is alles mogelijk. Maar als we er met dertig bussen heengaan, hebben we wel weer een avondje feest in het stadion."

Met dezelfde feestinstelling ging Zwaan, in het gezelschap van rond de dertig bussen met supporters van Spakenburg, dinsdagavond ook naar de Galgenwaard. "Het was al een feest op zich om naar het stadion te gaan. Een hele uittocht vanuit Spakenburg. Dan hoop je dat je lang de nul houdt of zelfs even op voorsprong komt, maar het werd gewoon een topavond. In de tweede helft poften de jongens gewoon door. Bi-zar."

Day after

De voorzitter van de supportersclub is de ‘day after’ volop aan het nagenieten. "Vannacht werd ik wakker en dacht ik: wat heb ik gedroomd joh? Zelf was ik niet bij het feest na afloop, maar de appgroepen en sociale media zijn ontploft. Alles gaat over Spakenburg. Het winnen van een kampioenschap of derby is allemaal fantastisch, maar dit is van een ander kaliber." Spakenburg staat zevende in de tweede divisie, terwijl FC Utrecht de nummer 7 van de Eredivisie is.

De spelers kunnen net als bij kleinere bekersuccessen rekenen op een "leuke" bonus vanuit de supportersclub. Maar rijk zullen ze daar niet van worden. Het geld - Zwaan weet niet hoeveel dat is - is bedoeld voor een teamuitje.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

9 minuten geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

50 minuten geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

13 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

13 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

15 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

16 uur geleden