Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

SPAKENBURG (ANP) - De supporters van amateurclub Spakenburg beleven de bekerstunt tegen FC Utrecht (4-1-winst) als een droom. Want mooier dan het halen van de halve finales van het bekertoernooi wordt het waarschijnlijk nooit meer voor de club, denkt Pauline Zwaan, voorzitter van de supportersclub. "Dit is waarschijnlijk once in a lifetime. Kampioen worden we wel weer een keer, maar dit lukt denk ik niet meer."

Zwaan rekent hoe dan ook niet op een nóg langer avontuur in het bekertoernooi. "We hebben in de beker al eens tegen Ajax en PSV gespeeld, maar tegen Feyenoord nog niet. We hopen op een uitwedstrijd in De Kuip bij de loting zaterdag. Die ga je natuurlijk keihard verliezen, of misschien wel niet. Want na gisteravond is alles mogelijk. Maar als we er met dertig bussen heengaan, hebben we wel weer een avondje feest in het stadion."

Met dezelfde feestinstelling ging Zwaan, in het gezelschap van rond de dertig bussen met supporters van Spakenburg, dinsdagavond ook naar de Galgenwaard. "Het was al een feest op zich om naar het stadion te gaan. Een hele uittocht vanuit Spakenburg. Dan hoop je dat je lang de nul houdt of zelfs even op voorsprong komt, maar het werd gewoon een topavond. In de tweede helft poften de jongens gewoon door. Bi-zar."

Day after

De voorzitter van de supportersclub is de ‘day after’ volop aan het nagenieten. "Vannacht werd ik wakker en dacht ik: wat heb ik gedroomd joh? Zelf was ik niet bij het feest na afloop, maar de appgroepen en sociale media zijn ontploft. Alles gaat over Spakenburg. Het winnen van een kampioenschap of derby is allemaal fantastisch, maar dit is van een ander kaliber." Spakenburg staat zevende in de tweede divisie, terwijl FC Utrecht de nummer 7 van de Eredivisie is.

De spelers kunnen net als bij kleinere bekersuccessen rekenen op een "leuke" bonus vanuit de supportersclub. Maar rijk zullen ze daar niet van worden. Het geld - Zwaan weet niet hoeveel dat is - is bedoeld voor een teamuitje.

Meer uit Voetbal

Fluminense naar kwartfinales op WK clubs na zege op Inter

CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.

4 uur geleden
Ajax bevestigt contractverlenging Klaassen tot medio 2027

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.

8 uur geleden
City-coach Guardiola vreest opgebrande spelers na WK voor clubs

ORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

18 uur geleden
Botafogo ontslaat trainer Paiva na uitschakeling WK clubs

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.

19 uur geleden
Paris Saint-Germain via Inter Miami van Messi naar laatste acht

MIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.

1 dag geleden
Ajax nog steeds meest waardevolle voetbalclub van Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.

1 dag geleden
Bonmatí lijkt na ziekenhuisopname op tijd fit voor EK

BARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.

1 dag geleden