Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit
SPAKENBURG (ANP) - De supporters van amateurclub Spakenburg beleven de bekerstunt tegen FC Utrecht (4-1-winst) als een droom. Want mooier dan het halen van de halve finales van het bekertoernooi wordt het waarschijnlijk nooit meer voor de club, denkt Pauline Zwaan, voorzitter van de supportersclub. "Dit is waarschijnlijk once in a lifetime. Kampioen worden we wel weer een keer, maar dit lukt denk ik niet meer."
Zwaan rekent hoe dan ook niet op een nóg langer avontuur in het bekertoernooi. "We hebben in de beker al eens tegen Ajax en PSV gespeeld, maar tegen Feyenoord nog niet. We hopen op een uitwedstrijd in De Kuip bij de loting zaterdag. Die ga je natuurlijk keihard verliezen, of misschien wel niet. Want na gisteravond is alles mogelijk. Maar als we er met dertig bussen heengaan, hebben we wel weer een avondje feest in het stadion."
Met dezelfde feestinstelling ging Zwaan, in het gezelschap van rond de dertig bussen met supporters van Spakenburg, dinsdagavond ook naar de Galgenwaard. "Het was al een feest op zich om naar het stadion te gaan. Een hele uittocht vanuit Spakenburg. Dan hoop je dat je lang de nul houdt of zelfs even op voorsprong komt, maar het werd gewoon een topavond. In de tweede helft poften de jongens gewoon door. Bi-zar."
Day after
De voorzitter van de supportersclub is de ‘day after’ volop aan het nagenieten. "Vannacht werd ik wakker en dacht ik: wat heb ik gedroomd joh? Zelf was ik niet bij het feest na afloop, maar de appgroepen en sociale media zijn ontploft. Alles gaat over Spakenburg. Het winnen van een kampioenschap of derby is allemaal fantastisch, maar dit is van een ander kaliber." Spakenburg staat zevende in de tweede divisie, terwijl FC Utrecht de nummer 7 van de Eredivisie is.
De spelers kunnen net als bij kleinere bekersuccessen rekenen op een "leuke" bonus vanuit de supportersclub. Maar rijk zullen ze daar niet van worden. Het geld - Zwaan weet niet hoeveel dat is - is bedoeld voor een teamuitje.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
8 uur geleden