Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

Fans Spakenburg vrezen dat het niet meer mooier wordt dan dit

SPAKENBURG (ANP) - De supporters van amateurclub Spakenburg beleven de bekerstunt tegen FC Utrecht (4-1-winst) als een droom. Want mooier dan het halen van de halve finales van het bekertoernooi wordt het waarschijnlijk nooit meer voor de club, denkt Pauline Zwaan, voorzitter van de supportersclub. "Dit is waarschijnlijk once in a lifetime. Kampioen worden we wel weer een keer, maar dit lukt denk ik niet meer."

Zwaan rekent hoe dan ook niet op een nóg langer avontuur in het bekertoernooi. "We hebben in de beker al eens tegen Ajax en PSV gespeeld, maar tegen Feyenoord nog niet. We hopen op een uitwedstrijd in De Kuip bij de loting zaterdag. Die ga je natuurlijk keihard verliezen, of misschien wel niet. Want na gisteravond is alles mogelijk. Maar als we er met dertig bussen heengaan, hebben we wel weer een avondje feest in het stadion."

Met dezelfde feestinstelling ging Zwaan, in het gezelschap van rond de dertig bussen met supporters van Spakenburg, dinsdagavond ook naar de Galgenwaard. "Het was al een feest op zich om naar het stadion te gaan. Een hele uittocht vanuit Spakenburg. Dan hoop je dat je lang de nul houdt of zelfs even op voorsprong komt, maar het werd gewoon een topavond. In de tweede helft poften de jongens gewoon door. Bi-zar."

Day after

De voorzitter van de supportersclub is de ‘day after’ volop aan het nagenieten. "Vannacht werd ik wakker en dacht ik: wat heb ik gedroomd joh? Zelf was ik niet bij het feest na afloop, maar de appgroepen en sociale media zijn ontploft. Alles gaat over Spakenburg. Het winnen van een kampioenschap of derby is allemaal fantastisch, maar dit is van een ander kaliber." Spakenburg staat zevende in de tweede divisie, terwijl FC Utrecht de nummer 7 van de Eredivisie is.

De spelers kunnen net als bij kleinere bekersuccessen rekenen op een "leuke" bonus vanuit de supportersclub. Maar rijk zullen ze daar niet van worden. Het geld - Zwaan weet niet hoeveel dat is - is bedoeld voor een teamuitje.

Meer uit Voetbal

Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

58 minuten geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

1 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

2 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

4 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

4 uur geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

6 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

6 uur geleden