Fans Paris Saint-Germain niet welkom in Marseille
PARIJS (ANP) - Fans van Paris Saint-Germain zijn komend weekend niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille. Daartoe heeft het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken woensdag besloten. Het duel wordt zondagavond gespeeld en begint om 20.45 uur.
"Uitwedstrijden van PSG verstoren vaak de openbare orde en bepaalde Marseille-fans vertonen vaak gewelddadig gedrag", aldus het ministerie. De verhoudingen tussen Marseille en PSG staan al jaren op scherp.
Frankrijk heeft al enkele weken te maken met ongeregeldheden onder voetbalsupporters. Er vielen daarbij tientallen gewonden.
Ook het Nederlandse voetbal heeft sinds de terugkeer van fans in de stadions te maken met een flinke toename van supportersgeweld. Sinds het begin van het voetbalseizoen is er een grote toename van het aantal tuchtzaken bij de KNVB wegens wangedrag door supporters.
De KNVB onderzoekt maatregelen om deze ontwikkeling te stoppen. De kwestie wordt deze week besproken.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
17 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geleden