Fans Oranje in lange wachtrijen voor coronatest
AMSTERDAM (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal moeten zondag in Amsterdam soms lang wachten voordat ze een coronatest kunnen doen. Op sommige testlocaties is de doorstroom goed, op andere plekken loopt het flink vast.
Bij de openingswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oekraïne zijn zondagavond in de Johan Cruijff ArenA 16.000 supporters welkom. De fans komen alleen het stadion in als ze een negatieve coronatest kunnen laten zien. De test moet van zaterdag of zondag zijn en kan op een aantal plekken in de stad worden afgenomen. In de RAI zijn meerdere teststraten en loopt het lekker door.
Veel fans hebben een testafspraak gemaakt op een kleine locatie op de Rozengracht, in het centrum van de stad. Tegen 13.30 uur stond daar een wachtrij van een paar honderd meter lang. Mensen kwamen pas tussen een uur en anderhalf uur later aan de beurt dan het tijdstip waarop hun afspraak was ingepland.
Wij houden van Oranje
Om de wachttijd voor de mensen wat aangenamer te maken, besloot een bewoner van de Rozengracht harde muziek aan te zetten. Zo klonk 'Wij houden van Oranje' van André Hazes hard door de speakers. Dat was een grote hit toen het Nederlands elftal in 1988 de Europese titel won. Ook Wolter Kroes en Frans Duijts waren zondagmiddag te horen.
In een nabijgelegen supermarkt haalden de Oranje-fans blikjes bier om alvast in de stemming te komen.
Sommige supporters besloten hun afspraak te cancelen en een nieuwe afspraak in te plannen op een andere locatie in de stad. "Dit gaat ten koste van onze drinktijd", aldus een van de fans.
Meer uit Voetbal
LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
15 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
9 uur geleden