Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans Israëlische club ruziën onderling na Arabische overname

Fans Israëlische club ruziën onderling na Arabische overname

JERUZALEM (ANP/AFP) - Fans van de Israëlische voetbalclub Beitar Jeruzalem zijn met elkaar op de vuist gegaan vanwege onenigheid over een Arabische investering in de club. De achterban van de club kent een tak met anti-Arabische standpunten en verzet zich hevig tegen de deal.

Zakenman en sjeik Hamad Bin Khalifa Al Nahyan uit de Verenigde Arabische Emiraten kocht deze week bijna 50 procent van de aandelen van de club. Hij kondigde daarbij aan ook Arabische spelers te willen verwelkomen. Op het trainingscomplex van Beitar vielen om die reden vrijdagmiddag supporters van de extreemrechtse tak een andere groep supporters aan, die de Arabische investering juist toejuichen. De Israëlische politie verrichtte vier arrestaties.

Beitar Jeruzalem is de enige club op het hoogste niveau van Israël dat nog nooit een Arabische speler heeft opgesteld. De investering van Hamad volgt een paar maanden nadat Israël en de emiraten hun officiële banden hebben aangehaald. Samen met Bahrein normaliseerde de Golfstaat in september de relatie met Israël. De landen tekenden overeenkomsten op het gebied van onder meer toerisme en luchtvaart.

Meer uit Voetbal

Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

1 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

2 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

2 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

4 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

4 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

5 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

6 uur geleden