
Fans Feyenoord toch welkom bij uitduel Porto
ROTTERDAM (ANP) - Supporters van Feyenoord zijn aankomende donderdag toch welkom bij de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Europa League. Dat is de uitkomst van het beroep dat de Rotterdamse club had aangetekend tegen de straf van de UEFA.
De straf van het spelen van een Europese uitwedstrijd zonder uitpubliek is door de UEFA omgezet in een voorwaardelijke straf, met een proeftijd van een jaar. De geldboete van 55.000 euro wegens wangedrag van supporters blijft wel staan.
Die straf was opgelegd naar aanleiding van de gebeurtenissen tijdens de uitwedstrijd tegen Young Boys. Fans van Feyenoord staken onder meer massaal vuurwerk af.
Geen vuurwerk
Feyenoord doet de eigen aanhang een dringend verzoek om geen vuurwerk af te steken. "Het is van groot belang dat de uitwedstrijd tegen FC Porto in alle opzichten ordelijk verloopt, vanwege de voorwaardelijke straf met proeftijd van een jaar en met het oog op de straf die mogelijk nog volgt naar aanleiding van het vuurwerk in De Kuip tegen BSC Young Boys", meldt de club.
Feyenoord zegt "uiteraard blij" te zijn met het besluit. "Zeker omdat er veel kaarten waren verkocht en een groot aantal supporters hun reis al had geboekt."
Porto - Feyenoord begint donderdag om 21.00 uur. Feyenoord moet winnen in Portugal om nog kans te maken op overwintering in de Europa League.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is door een ruime zege op AA Gent (4-1) in elk geval voor even koploper in de play-offs om de landstitel in België. De ploeg van coach Nicky Hayen komt door de zege op 46 punten. Union Sint-Gillis, dat 44 punten heeft, ontvangt zaterdagavond nog Racing Genk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de overname van aanvaller Sem Steijn. Dat meldt de Rotterdamse club op X. De 23-jarige Steijn, momenteel topscorer in de Eredivisie, tekent een contract tot de zomer van 2029 bij Feyenoord.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Internazionale moet het zaterdag in de wedstrijd tegen Hellas Verona doen zonder trainer Simone Inzaghi en zonder Hakan Calhanoglu. De coach en de voetballer hebben een wedstrijd schorsing gekregen vanwege contact met bepaalde supportersgroepen. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bekendgemaakt.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Julen Lopetegui is de nieuwe bondscoach van Qatar. De 56-jarige Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Luis García, meldt de Qatarese voetbalbond. Hij heeft een contract tot en met 2027 getekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet het de rest van dit seizoen doen zonder aanvaller Sam Lammers. De 28-jarige spits is geopereerd aan een schouder en "richt zich op de start van de nieuwe competitie", meldt de nummer 5 van de Eredivisie. Lammers kwam bijna twee maanden geleden voor het laatst in actie.
8 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi is met Inter Miami uitgeschakeld in de halve finales van de CONCACAF Champions Cup. Verdediger Jordi Alba bracht tegen Vancouver Whitecaps met de 1-0 in de negende minuut nog wel spanning terug in het tweeluik, na de eerdere 2-0-nederlaag. In de tweede helft ging Vancouver Whitecaps er ook in het uitduel met de zege vandoor: 1-3.
10 uur geleden