Fans Feyenoord houden rekening met AS Roma-uit op neutraal terrein
ROME (ANP) - Supportersvereniging FSV De Feijenoorder houdt al voorzichtig rekening met het scenario dat Feyenoord het uitduel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League op neutraal terrein moet spelen. Burgemeester Roberto Gualtieri van Rome heeft aangegeven dat hij de fans van de Rotterdammers wil weren.
"We hebben verbaasd op het nieuws gereageerd", zei Kees Lau, de voorzitter van de supportersvereniging. "Zeker als je het bekijkt in het licht van wat de UEFA van de week heeft verklaard; dat duels niet meer in een bepaalde stad gespeeld mogen worden als er geen uitfans welkom zijn."
Lau is dan ook niet bang dat het duel uiteindelijk in Rome gespeeld gaat worden, zonder dat daarbij Rotterdamse supporters aanwezig zijn. "Als er niet in Rome gespeeld kan worden, dan moet er naar een ander land worden uitgeweken. Dan moet de wedstrijd bijvoorbeeld in Duitsland of Zwitserland gespeeld worden. Ik heb geen flauw idee, maar dat is mogelijk."
Plannen doorzetten
Mocht het daadwerkelijk zover komen dat de burgemeester de daad bij het woord voegt, dan moet het volgens Lau "op de burelen van de UEFA uitgevochten worden". "Feyenoord zelf kan er niks aan doen. Maar wij zetten onze plannen voor de reis naar Rome voorlopig door. De UEFA gaat dit toch niet accepteren."
Lau was tevreden met AS Roma, vorig jaar in de finale van de Conference League met 1-0 te sterk voor Feyenoord, als tegenstander bij de laatste acht. "Ik was er niet zo verdrietig over. Vorig jaar speelden we echt een belabberde wedstrijd. En nu komen we aardig op stoom. Ik denk dat er ook een hoop voordelen aan zitten dat we AS Roma nu geloot hebben."
De wedstrijd AS Roma - Feyenoord staat voor 20 april op het programma. Een week eerder treffen de clubs elkaar in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
2 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
4 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
16 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabiƫ veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
18 uur geleden