Fans Feyenoord houden rekening met AS Roma-uit op neutraal terrein
ROME (ANP) - Supportersvereniging FSV De Feijenoorder houdt al voorzichtig rekening met het scenario dat Feyenoord het uitduel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League op neutraal terrein moet spelen. Burgemeester Roberto Gualtieri van Rome heeft aangegeven dat hij de fans van de Rotterdammers wil weren.
"We hebben verbaasd op het nieuws gereageerd", zei Kees Lau, de voorzitter van de supportersvereniging. "Zeker als je het bekijkt in het licht van wat de UEFA van de week heeft verklaard; dat duels niet meer in een bepaalde stad gespeeld mogen worden als er geen uitfans welkom zijn."
Lau is dan ook niet bang dat het duel uiteindelijk in Rome gespeeld gaat worden, zonder dat daarbij Rotterdamse supporters aanwezig zijn. "Als er niet in Rome gespeeld kan worden, dan moet er naar een ander land worden uitgeweken. Dan moet de wedstrijd bijvoorbeeld in Duitsland of Zwitserland gespeeld worden. Ik heb geen flauw idee, maar dat is mogelijk."
Plannen doorzetten
Mocht het daadwerkelijk zover komen dat de burgemeester de daad bij het woord voegt, dan moet het volgens Lau "op de burelen van de UEFA uitgevochten worden". "Feyenoord zelf kan er niks aan doen. Maar wij zetten onze plannen voor de reis naar Rome voorlopig door. De UEFA gaat dit toch niet accepteren."
Lau was tevreden met AS Roma, vorig jaar in de finale van de Conference League met 1-0 te sterk voor Feyenoord, als tegenstander bij de laatste acht. "Ik was er niet zo verdrietig over. Vorig jaar speelden we echt een belabberde wedstrijd. En nu komen we aardig op stoom. Ik denk dat er ook een hoop voordelen aan zitten dat we AS Roma nu geloot hebben."
De wedstrijd AS Roma - Feyenoord staat voor 20 april op het programma. Een week eerder treffen de clubs elkaar in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
18 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
18 uur geleden