Fans Feyenoord houden rekening met AS Roma-uit op neutraal terrein
ROME (ANP) - Supportersvereniging FSV De Feijenoorder houdt al voorzichtig rekening met het scenario dat Feyenoord het uitduel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League op neutraal terrein moet spelen. Burgemeester Roberto Gualtieri van Rome heeft aangegeven dat hij de fans van de Rotterdammers wil weren.
"We hebben verbaasd op het nieuws gereageerd", zei Kees Lau, de voorzitter van de supportersvereniging. "Zeker als je het bekijkt in het licht van wat de UEFA van de week heeft verklaard; dat duels niet meer in een bepaalde stad gespeeld mogen worden als er geen uitfans welkom zijn."
Lau is dan ook niet bang dat het duel uiteindelijk in Rome gespeeld gaat worden, zonder dat daarbij Rotterdamse supporters aanwezig zijn. "Als er niet in Rome gespeeld kan worden, dan moet er naar een ander land worden uitgeweken. Dan moet de wedstrijd bijvoorbeeld in Duitsland of Zwitserland gespeeld worden. Ik heb geen flauw idee, maar dat is mogelijk."
Plannen doorzetten
Mocht het daadwerkelijk zover komen dat de burgemeester de daad bij het woord voegt, dan moet het volgens Lau "op de burelen van de UEFA uitgevochten worden". "Feyenoord zelf kan er niks aan doen. Maar wij zetten onze plannen voor de reis naar Rome voorlopig door. De UEFA gaat dit toch niet accepteren."
Lau was tevreden met AS Roma, vorig jaar in de finale van de Conference League met 1-0 te sterk voor Feyenoord, als tegenstander bij de laatste acht. "Ik was er niet zo verdrietig over. Vorig jaar speelden we echt een belabberde wedstrijd. En nu komen we aardig op stoom. Ik denk dat er ook een hoop voordelen aan zitten dat we AS Roma nu geloot hebben."
De wedstrijd AS Roma - Feyenoord staat voor 20 april op het programma. Een week eerder treffen de clubs elkaar in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
17 uur geleden