Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans Feyenoord begrijpen Rutte: maar begrijpt hij ons?

Fans Feyenoord begrijpen Rutte: maar begrijpt hij ons?

ROTTERDAM (ANP) - De supporters van Feyenoord begrijpen dat minister-president Mark Rutte kritiek had op de wijze waarop de coronaregels in de Kuip bij het duel met FC Twente al dan niet werden nageleefd. "Wij doen ons uiterste best om ons aan de afspraken te houden en in grote lijnen lukt dat ook", zegt Remco Ravenhorst, voorzitter van FSV De Feijenoorder. "Maar ik hoop ook dat hij begrijpt dat het moeilijk is dat de hele wedstrijd in je systeem te houden."

De woorden van de premier ('gewoon je bek houden in het stadion') verrasten Ravenhorst. "Maar we begrijpen dat hij onder grote druk staat. Het is crisis, de aantallen lopen op, dat zorgt voor een bepaalde druk. Ik was in het stadion en zag dat veel mensen er echt mee bezig waren zich aan de regels te houden. Maar dan krijgen we in de laatste minuten drie grote kansen om nog te winnen. Dat brengt emotie met zich mee. Zoiets is gewoon niet te voorkomen."

"Wij respecteren de regels", vervolgt Ravenhorst. "Hoewel toch ook heel vaak blijkt dat de kans op besmettingen buiten misschien wel meevalt. Maar de supporters willen er ook heel graag de volgende keer weer bij zijn, het liefst nog met meer. Dat realiseert iedereen zich. Toch is het ook zo dat na het opstellen van de richtlijnen voor de fans de voorzitter van het veiligheidsberaad zei dat ze niet haalbaar waren. Het is heel erg dubbel. Bovendien wordt in de protocollen gesproken van 'aanhoudend' gezang. Daarvan was bij Feyenoord echt geen sprake."

Ravenhorst: "We gaan er alles aan doen en Feyenoord heeft ook al extra maatregelen getroffen voor de volgende thuiswedstrijd. Maar voetbal is emotie en dat krijg je er niet zo maar uit. Het zit heel diep bij de mensen. Maar op de foto's lijkt het soms dat mensen dichter bij elkaar staan dan het in werkelijkheid is. En wat bij ons gebeurt, gebeurt in andere stadions ook. Feyenoord ligt nu eenmaal onder het vergrootglas. Dat is niet erg. De bereidwilligheid om het samen op te lossen is er zonder meer."

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

3 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

3 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

6 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

6 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

8 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

8 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

8 uur geleden