Fans brengen eerbetoon aan overleden Charlton bij Old Trafford
MANCHESTER (ANP) - Fans van alle leeftijden verzamelden zich zondag bij Old Trafford om Sir Bobby Charlton te eren. Voor het stadion van Manchester United, de club waarvoor de zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden oud-voetballer meer dan 700 duels speelde, werden bloemen en sjaals gelegd bij het Trinity Statue. Dat is een standbeeld van de drie clubiconen Charlton, George Best en Denis Law. Ook is er een condoleanceregister.
Een supporter was op het standbeeld geklommen om een United-sjaal om de nek van Charlton aan te brengen. Daarna werden er hekken rond het monument geplaatst.
De Engelse voetbalbond FA kondigde al aan een eerbetoon te houden voor Charlton, die met de Engelse ploeg in 1966 de wereldtitel veroverde. Dat moet gebeuren rond de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.
Guardiola
Pep Guardiola, de coach van rivaal Manchester City, noemde het overlijden van Charlton "een groot verlies voor zijn familie, voor Manchester United, voor het Engelse en het Europese voetbal". De Spaanse coach gaf aan dat City volgende week, wanneer het de uitwedstrijd tegen de stadgenoot speelt, ook een eerbetoon voorbereidt.
Manchester United beraadt zich over de manier waarop het dinsdag, wanneer de ploeg van coach Erik ten Hag in de Champions League FC Kopenhagen ontvangt, de overleden oud-speler wil herdenken.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden