Fans Borussia Dortmund kunnen volledige compensatie krijgen
DORTMUND (ANP) - Fans van Borussia Dortmund kunnen, indien zij dat willen, een volledige compensatie krijgen voor de wedstrijden die ze door de coronacrisis gaan missen. De Duitse volksclub nam dat besluit na overleg met de diverse supportersgroepen. Reeds aangeschafte dagtickets zullen worden terugbetaald, terwijl seizoenskaarthouders een bedrag terugkrijgen per wedstrijd die ze niet in het stadion kunnen bijwonen.
De vaste aanhangers kunnen echter ook afzien van terugbetaling. Daarmee zouden ze hun club steunen in deze ook in financieel opzicht moeilijke tijden. Fans die geen geld terugvragen, krijgen ter compensatie een waardebon voor volgend seizoen of een shirtje van de club.
Volgens Borussia Dortmund is de bereidheid onder de supporters groot om de financiële compensatie af te wijzen. "Hartelijk dank aan de vele fans die ons hebben laten weten dat ze afzien van hun recht op terugbetaling. Daar zijn we blij mee. En om eerlijk te zijn, het helpt."
De Bundesliga ligt sinds medio maart stil vanwege de coronapandemie. Als de competitie dit seizoen nog wordt hervat, zal dat waarschijnlijk achter gesloten deuren gebeuren. De derby tegen Schalke 04 en de kraker tegen titelverdediger Bayern München waren in Dortmund al uitverkocht.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
17 uur geleden