
Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs voor wielerlegende Jan Janssen
AMSTERDAM (ANP) - Oud-wielrenner Jan Janssen heeft tijdens het Sportgala in Amsterdam de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. De 82-jarige sportlegende ontving de oeuvreprijs voor onder meer zijn eindzege in de Tour de France van 1968. Hij was de eerste Nederlander die de Tour won.
De winnaar van vorig jaar, oud-wielrenner Hennie Kuiper, overhandigde Janssen in AFAS Live de bijbehorende plaquette.
De oeuvreprijs is na het overlijden van ‘vliegende huisvrouw’ Blankers-Koen in 2004 in het leven geroepen door sportkoepel NOC*NSF om de allergrootste sportlegendes uit de Nederlandse geschiedenis te eren.
Lang geduurd
Janssen won in zijn imposante carrière ook de Ronde van Spanje (1967) en de voorjaarsklassieker Parijs-Roubaix (eveneens 1967). Hij won in totaal zeven Touretappes en drie keer de groene trui als winnaar van het puntenklassement. In de beroemde Tour van 1968 won Janssen de slotetappe, een tijdrit, en reed hij de Belg Herman van Springel uit het geel.
"Het heeft lang geduurd, maar ik ben er toch blij mee", zei Janssen. "Ik ben 82 en hoop nog zeker 90 te worden. Dan kan ik er nog acht jaar van genieten. Ik heb ook al een Jaap Eden voor Sportman van het Jaar, die won ik uiteraard vanwege de Tour in 1968. Die staat bij mij thuis pontificaal boven de open haard en heeft het dus altijd warm."
Eerdere winnaars van de oeuvreprijs zijn: Sjoukje Dijkstra, Anton Geesink, Ard Schenk, Johan Cruijff, Nico Rienks, Leontien Zijlaard-van Moorsel, Peter Blangé, Inge de Bruijn, Pieter van den Hoogenband, Edwin van der Sar, Anky van Grunsven, Teun de Nooijer, Rintje Ritsma, Joop Zoetemelk, Esther Vergeer, Yvonne van Gennip, Marianne Timmer, Richard Krajicek, Hennie Kuiper en Bibian Mentel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de internationale autosportfederatie FIA heeft aangekondigd de straffen voor vloeken en ander wangedrag van autocoureurs aan te passen. "Na constructieve feedback van coureurs uit onze zeven wereldkampioenschappen ben ik van plan de regels te verbeteren", schrijft Ben Sulayem op zijn Instagram-account.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Het tennistoernooi van Madrid heeft door de stroomuitval in Spanje alle resterende partijen voor maandag afgelast. Het betekent dat onder anderen Aryna Sabalenka en Iga Swiatek niet in actie komen. Zij zijn de hoogst geplaatste speelsters in het vrouwentoernooi.
5 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - Burgemeester Sadiq Khan van Londen heeft zijn zinnen gezet op het binnenhalen van de Olympische Spelen in 2040. "Ik wil het graag zien gebeuren dat Londen de eerste stad wordt die vier keer de Spelen organiseert", zei Khan in The Times.
7 uur geledenKALKAN (ANP) - De Nederlandse wielrenner Tibor Del Grosso heeft in de tweede etappe van de Ronde van Turkije zijn eerste profzege op de weg geboekt. De 21-jarige Drent van Alpecin - Deceuninck won na ruim 167 kilometer tussen Kemer en Kalkan de sprint voor de Italiaan Giovanni Lonardi en de Belg Lander Loockx.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn dicht bij uitschakeling in de play-offs van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Het team van sterspelers Luka Doncic en LeBron James heeft een 3-1-achterstand in de serie tegen Minnesota Timberwolves, na een 116-113-nederlaag in Minneapolis.
14 uur geledenLUIK (ANP) - Puck Pieterse (tweede) en Demi Vollering (derde) moesten zich zondag in Luik-Bastenaken-Luik neerleggen bij de winst van de van Mauritius afkomstige Kimberley Le Court. "De sterkste sprintster van ons vieren", zei Pieterse naderhand bij de NOS. "Ik ben bij haar in het wiel gaan zitten, maar kwam er niet langs."
1 dag geledenLUIK (ANP) - Kimberley Le Court won afgelopen jaar de slotetappe van de Giro d'Italia, maar de op Mauritius geboren wielrenster wist niet goed wat ze moest zeggen nadat ze zondag Luik-Bastenaken-Luik had gewonnen. Geflankeerd door Puck Pieterse en Demi Vollering leek de renster van AG Insurance-Soudal ook op het podium nog niet van de verbazing bekomen. "Ik heb hier geen woorden voor", sprak ze in het flashinterview.
1 dag geleden