Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten

Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten

AMSTERDAM (ANP) - De supportersverenigingen van Ajax zijn woedend over het besluit van de gemeente Alkmaar om geen uitsupporters toe te laten bij de komende bekerwedstrijd van AZ tegen Ajax. De Supportersvereniging Ajax (SVA) noemt dit "een absurd besluit" en een voldongen feit, de AFCA Supportersclub spreekt van "onrechtvaardigheid in optima forma" en overweegt de maatregel aan te vechten.

Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar bracht haar besluit zaterdag naar buiten. Ze zei dat Ajax-fans bij de vorige ontmoeting, begin december, een supporterscafé in het centrum van Alkmaar hebben aangevallen. Ze houdt rekening met vergelding door AZ-aanhangers, en vreest dat daardoor zo veel agenten nodig zijn dat het werk van de politie in heel Noord-Holland hierdoor wordt verstoord. Ook zouden AZ-fans bij het vorige duel antisemitische leuzen hebben geroepen.

De AFCA Supportersclub zegt dat uitsupporters nu worden gestraft en beschuldigt Alkmaar van het meten met twee maten. "We zijn benieuwd of het vak in het Alkmaarse stadion van waaruit de antisemitische spreekkoren kwamen ook op last van de driehoek leeg moet blijven." De fanclub zegt geen genoegen te nemen met het bezoekverbod en voegt eraan toe: "Gelukkig is het niet ver rijden van Amsterdam naar Alkmaar."

Incidenten

Ook de SVA vindt de incidenten bij de vorige wedstrijd geen geldige reden om Ajax-supporters te weren. De fanclub zegt dat "honderden onschuldige supporters collectief worden gestraft, in plaats van dat de zich wel misdragende individuen worden aangepakt". Het Alkmaarse besluit leidt tot competitievervalsing, zegt de SVA. Die wil dat Ajax nu de overwinning krijgt toegewezen, of dat de wedstrijd in Amsterdam wordt gespeeld.

AZ en Ajax spelen op 14 januari tegen elkaar in de achtste finales van de KNVB Beker.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

13 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

13 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

15 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

18 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

19 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

21 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

22 uur geleden