Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten

Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten

AMSTERDAM (ANP) - De supportersverenigingen van Ajax zijn woedend over het besluit van de gemeente Alkmaar om geen uitsupporters toe te laten bij de komende bekerwedstrijd van AZ tegen Ajax. De Supportersvereniging Ajax (SVA) noemt dit "een absurd besluit" en een voldongen feit, de AFCA Supportersclub spreekt van "onrechtvaardigheid in optima forma" en overweegt de maatregel aan te vechten.

Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar bracht haar besluit zaterdag naar buiten. Ze zei dat Ajax-fans bij de vorige ontmoeting, begin december, een supporterscafé in het centrum van Alkmaar hebben aangevallen. Ze houdt rekening met vergelding door AZ-aanhangers, en vreest dat daardoor zo veel agenten nodig zijn dat het werk van de politie in heel Noord-Holland hierdoor wordt verstoord. Ook zouden AZ-fans bij het vorige duel antisemitische leuzen hebben geroepen.

De AFCA Supportersclub zegt dat uitsupporters nu worden gestraft en beschuldigt Alkmaar van het meten met twee maten. "We zijn benieuwd of het vak in het Alkmaarse stadion van waaruit de antisemitische spreekkoren kwamen ook op last van de driehoek leeg moet blijven." De fanclub zegt geen genoegen te nemen met het bezoekverbod en voegt eraan toe: "Gelukkig is het niet ver rijden van Amsterdam naar Alkmaar."

Incidenten

Ook de SVA vindt de incidenten bij de vorige wedstrijd geen geldige reden om Ajax-supporters te weren. De fanclub zegt dat "honderden onschuldige supporters collectief worden gestraft, in plaats van dat de zich wel misdragende individuen worden aangepakt". Het Alkmaarse besluit leidt tot competitievervalsing, zegt de SVA. Die wil dat Ajax nu de overwinning krijgt toegewezen, of dat de wedstrijd in Amsterdam wordt gespeeld.

AZ en Ajax spelen op 14 januari tegen elkaar in de achtste finales van de KNVB Beker.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

2 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

2 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

5 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

5 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

6 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

7 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden