Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten
AMSTERDAM (ANP) - De supportersverenigingen van Ajax zijn woedend over het besluit van de gemeente Alkmaar om geen uitsupporters toe te laten bij de komende bekerwedstrijd van AZ tegen Ajax. De Supportersvereniging Ajax (SVA) noemt dit "een absurd besluit" en een voldongen feit, de AFCA Supportersclub spreekt van "onrechtvaardigheid in optima forma" en overweegt de maatregel aan te vechten.
Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar bracht haar besluit zaterdag naar buiten. Ze zei dat Ajax-fans bij de vorige ontmoeting, begin december, een supporterscafé in het centrum van Alkmaar hebben aangevallen. Ze houdt rekening met vergelding door AZ-aanhangers, en vreest dat daardoor zo veel agenten nodig zijn dat het werk van de politie in heel Noord-Holland hierdoor wordt verstoord. Ook zouden AZ-fans bij het vorige duel antisemitische leuzen hebben geroepen.
De AFCA Supportersclub zegt dat uitsupporters nu worden gestraft en beschuldigt Alkmaar van het meten met twee maten. "We zijn benieuwd of het vak in het Alkmaarse stadion van waaruit de antisemitische spreekkoren kwamen ook op last van de driehoek leeg moet blijven." De fanclub zegt geen genoegen te nemen met het bezoekverbod en voegt eraan toe: "Gelukkig is het niet ver rijden van Amsterdam naar Alkmaar."
Incidenten
Ook de SVA vindt de incidenten bij de vorige wedstrijd geen geldige reden om Ajax-supporters te weren. De fanclub zegt dat "honderden onschuldige supporters collectief worden gestraft, in plaats van dat de zich wel misdragende individuen worden aangepakt". Het Alkmaarse besluit leidt tot competitievervalsing, zegt de SVA. Die wil dat Ajax nu de overwinning krijgt toegewezen, of dat de wedstrijd in Amsterdam wordt gespeeld.
AZ en Ajax spelen op 14 januari tegen elkaar in de achtste finales van de KNVB Beker.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
13 uur geleden