Fanclub Ajax wil verbod op bezoeken bekerduel bij AZ aanvechten
AMSTERDAM (ANP) - De supportersverenigingen van Ajax zijn woedend over het besluit van de gemeente Alkmaar om geen uitsupporters toe te laten bij de komende bekerwedstrijd van AZ tegen Ajax. De Supportersvereniging Ajax (SVA) noemt dit "een absurd besluit" en een voldongen feit, de AFCA Supportersclub spreekt van "onrechtvaardigheid in optima forma" en overweegt de maatregel aan te vechten.
Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar bracht haar besluit zaterdag naar buiten. Ze zei dat Ajax-fans bij de vorige ontmoeting, begin december, een supporterscafé in het centrum van Alkmaar hebben aangevallen. Ze houdt rekening met vergelding door AZ-aanhangers, en vreest dat daardoor zo veel agenten nodig zijn dat het werk van de politie in heel Noord-Holland hierdoor wordt verstoord. Ook zouden AZ-fans bij het vorige duel antisemitische leuzen hebben geroepen.
De AFCA Supportersclub zegt dat uitsupporters nu worden gestraft en beschuldigt Alkmaar van het meten met twee maten. "We zijn benieuwd of het vak in het Alkmaarse stadion van waaruit de antisemitische spreekkoren kwamen ook op last van de driehoek leeg moet blijven." De fanclub zegt geen genoegen te nemen met het bezoekverbod en voegt eraan toe: "Gelukkig is het niet ver rijden van Amsterdam naar Alkmaar."
Incidenten
Ook de SVA vindt de incidenten bij de vorige wedstrijd geen geldige reden om Ajax-supporters te weren. De fanclub zegt dat "honderden onschuldige supporters collectief worden gestraft, in plaats van dat de zich wel misdragende individuen worden aangepakt". Het Alkmaarse besluit leidt tot competitievervalsing, zegt de SVA. Die wil dat Ajax nu de overwinning krijgt toegewezen, of dat de wedstrijd in Amsterdam wordt gespeeld.
AZ en Ajax spelen op 14 januari tegen elkaar in de achtste finales van de KNVB Beker.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
4 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden