Famke Louise wilde aandacht kabinet met #Ikdoenietmeermee
AMSTERDAM (ANP) - Vlogger Famke Louise bedoelde haar oproep #Ikdoenietmeermee niet zoals ze hem maandagavond op sociale media uitsprak. Zij wil haar volgers niet oproepen om de coronaregels van de overheid niet meer te volgen, zoals zij wel zei in haar filmpje. Zij wil graag dat het kabinet meer medeleven toont naar de jongeren die niet meer kunnen doen wat zij willen en naar de mensen die zich zorgen maken. "Ik weet niet of ik deze hashtag opnieuw weer zou gebruiken, maar ik vraag me af of ik hetzelfde had bereikt als ik een andere hashtag had gebruikt", zei Famke Louise dinsdagavond in het tv-programma Jinek over de actie #Ikdoenietmeermee.
Zij en ook andere BN'ers als Gers Pardoel, Bizzey, Brace en dj Mental Theo voeren onder die hashtag actie tegen coronamaatregelen. Maandag en dinsdag ontstond er naar aanleiding van die hashtag verontwaardiging in de maatschappij. De actie is, zo bleek dinsdag, een initiatief van Willem Engel van actiegroep Viruswaarheid die de maatregelen van de overheid om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan in twijfel trekt.
"Ik heb superveel respect voor corona", zei de YouTubester, die ruim een miljoen volgers heeft, desgevraagd. "Voor de doden en de zorg en mensen die dierbaren verloren zijn." Ze stelt dat het haar "gaat om de maatschappij. Mensen kunnen niet meer hun ding doen, mensen raken hun baan kwijt, de entertainmentindustrie ligt op zijn gat. Ik vind dat kabinet hier niet genoeg rekening mee houdt. Het is groter dan mensen denken, er moet meer aandacht voor zijn. Blijkbaar moet je zo'n hashtag gebruiken om de aandacht te krijgen. "
Aan tafel zat ook de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care, Diederik Gommers. Hij nodigde Famke Louise uit om over de kwestie in gesprek te gaan. Famke Louise wilde dat doen, zo zei ze.
Zanger/acteur Tim Douwsma, die ook aan die actie meedoet, erkende eerder op de avond bij RTL Boulevard dat de activisten een andere hashtag hadden moeten gebruiken. "De hashtag was niet goed gekozen", zei hij. "Dat was niet wat we bedoelden. Ik ben gewoon kritisch. We hebben veel vragen. En we ontkennen corona vooral niet." Bij Op1 herhaalde hij dat. "De hashtag is misschien ongelukkig uitgevallen. We hebben wel ongelofelijk veel aandacht gecreëerd."
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
13 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
15 uur geleden