Families gijzelaars naar ICC voor aanklacht tegen Hamas
DEN HAAG (ANP) - Familieleden van de Israëlische gijzelaars gaan woensdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om een aanklacht in te dienen tegen de Hamasleiders. Volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat het om een aanklacht "wegens ontvoering, het nemen van gijzelaars, seksueel geweld, marteling en andere ernstige misdaden". Ook zullen de familieleden om een arrestatiebevel vragen.
Er worden zo'n honderd familieleden verwacht bij het strafhof. Het Hostages and Missing Families Forum, dat is opgericht door families van de gijzelnemers na de aanval van 7 oktober, is de initiatiefnemer van de aanklacht.
Volgens The Times of Israel verwacht de organisatie enkele duizenden Nederlandse Joden bij het ICC. Het Forum zegt dat het doel van de aanklacht op korte termijn is om het arrestatiebevel tegen de Hamasleiders te verkrijgen, om zo de druk op te voeren om de gijzelaars vrij te laten. In de middag is er een persconferentie met familieleden, advocaten en een aantal vrijgelaten ontvoerde Israëliërs.
Tijdens de aanval van 7 oktober gijzelde Hamas meer dan tweehonderd Israëliërs. Er zouden nog meer dan honderd mensen worden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
32 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
7 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
7 uur geleden