Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Families gijzelaars naar ICC voor aanklacht tegen Hamas

Families gijzelaars naar ICC voor aanklacht tegen Hamas

DEN HAAG (ANP) - Familieleden van de Israëlische gijzelaars gaan woensdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om een aanklacht in te dienen tegen de Hamasleiders. Volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat het om een aanklacht "wegens ontvoering, het nemen van gijzelaars, seksueel geweld, marteling en andere ernstige misdaden". Ook zullen de familieleden om een arrestatiebevel vragen.

Er worden zo'n honderd familieleden verwacht bij het strafhof. Het Hostages and Missing Families Forum, dat is opgericht door families van de gijzelnemers na de aanval van 7 oktober, is de initiatiefnemer van de aanklacht.

Volgens The Times of Israel verwacht de organisatie enkele duizenden Nederlandse Joden bij het ICC. Het Forum zegt dat het doel van de aanklacht op korte termijn is om het arrestatiebevel tegen de Hamasleiders te verkrijgen, om zo de druk op te voeren om de gijzelaars vrij te laten. In de middag is er een persconferentie met familieleden, advocaten en een aantal vrijgelaten ontvoerde Israëliërs.

Tijdens de aanval van 7 oktober gijzelde Hamas meer dan tweehonderd Israëliërs. Er zouden nog meer dan honderd mensen worden vastgehouden.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

4 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

6 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

6 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

6 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

8 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

9 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

10 uur geleden