Families gijzelaars naar ICC voor aanklacht tegen Hamas
DEN HAAG (ANP) - Familieleden van de Israëlische gijzelaars gaan woensdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om een aanklacht in te dienen tegen de Hamasleiders. Volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat het om een aanklacht "wegens ontvoering, het nemen van gijzelaars, seksueel geweld, marteling en andere ernstige misdaden". Ook zullen de familieleden om een arrestatiebevel vragen.
Er worden zo'n honderd familieleden verwacht bij het strafhof. Het Hostages and Missing Families Forum, dat is opgericht door families van de gijzelnemers na de aanval van 7 oktober, is de initiatiefnemer van de aanklacht.
Volgens The Times of Israel verwacht de organisatie enkele duizenden Nederlandse Joden bij het ICC. Het Forum zegt dat het doel van de aanklacht op korte termijn is om het arrestatiebevel tegen de Hamasleiders te verkrijgen, om zo de druk op te voeren om de gijzelaars vrij te laten. In de middag is er een persconferentie met familieleden, advocaten en een aantal vrijgelaten ontvoerde Israëliërs.
Tijdens de aanval van 7 oktober gijzelde Hamas meer dan tweehonderd Israëliërs. Er zouden nog meer dan honderd mensen worden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
28 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
7 uur geleden