Families gijzelaars naar ICC voor aanklacht tegen Hamas
DEN HAAG (ANP) - Familieleden van de Israëlische gijzelaars gaan woensdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om een aanklacht in te dienen tegen de Hamasleiders. Volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat het om een aanklacht "wegens ontvoering, het nemen van gijzelaars, seksueel geweld, marteling en andere ernstige misdaden". Ook zullen de familieleden om een arrestatiebevel vragen.
Er worden zo'n honderd familieleden verwacht bij het strafhof. Het Hostages and Missing Families Forum, dat is opgericht door families van de gijzelnemers na de aanval van 7 oktober, is de initiatiefnemer van de aanklacht.
Volgens The Times of Israel verwacht de organisatie enkele duizenden Nederlandse Joden bij het ICC. Het Forum zegt dat het doel van de aanklacht op korte termijn is om het arrestatiebevel tegen de Hamasleiders te verkrijgen, om zo de druk op te voeren om de gijzelaars vrij te laten. In de middag is er een persconferentie met familieleden, advocaten en een aantal vrijgelaten ontvoerde Israëliërs.
Tijdens de aanval van 7 oktober gijzelde Hamas meer dan tweehonderd Israëliërs. Er zouden nog meer dan honderd mensen worden vastgehouden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
9 uur geleden