Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familielid Taghi: absoluut niets te maken met moord op advocaat

Familielid Taghi: absoluut niets te maken met moord op advocaat

AMSTERDAM (ANP) - Anouar T., een familielid van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, blijft erbij dat hij niets wist van, en niets te maken heeft met de moord op advocaat Derk Wiersum. Dat herhaalde hij dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

T. wordt verdacht van het medeplegen van de moord op Wiersum. Hij zou deze onder meer gefaciliteerd hebben door het regelen van auto's voor de schutters. T. geeft toe dat hij zich bezighield met gestolen auto's, maar "absoluut niet" met moorden.

Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 voor zijn huis in Amsterdam doodgeschoten. Hij was de advocaat van Nabil B., kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, met hoofdverdachte Ridouan Taghi. Taghi staat niet terecht voor deze moord, maar het Openbaar Ministerie vermoedt dat hij wel de opdrachtgever is, net als bij de moord op Peter R. de Vries en de begin 2018 doodgeschoten broer van de kroongetuige.

Veelvuldig contact

Volgens het OM hebben T. en Jaouad F. - ook een familielid van Ridouan Taghi - veelvuldig contact met elkaar gehad tijdens talloze voorverkenningen die eerst bij het Amsterdamse kantoor van Wiersum werden gedaan en later bij zijn woning. F. zou daarbij T. hebben aangestuurd, iets dat ook door T. wordt ontkend. F. zit in de cel in Marokko voor een andere zaak.

De rechtbank begon vorige week met de behandeling van de omvangrijke zaak tegen de tien mannen die verdacht worden van onder meer betrokkenheid bij de moord op Wiersum. Krystian M., de man die door het OM wordt gezien als aanstuurder van de moord op Peter R. de Vries, is ook verdachte in deze zaak. De strafeisen worden op 2 en 14 november verwacht.

Dertig jaar celstraf

De twee uitvoerders van de moord op Wiersum zijn begin dit jaar in hoger beroep veroordeeld tot dertig jaar cel.

Meer uit Binnenland

Zaak voorbereiden aanslag op prinsessen op 17 augustus

DEN HAAG (ANP) - De zaak over de voorbereiding van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia wordt op 17 augustus inhoudelijk behandeld. Dat werd maandagochtend duidelijk tijdens een korte zitting in de rechtbank in Den Haag, waarbij de verdachte, de 33-jarige Anne Romke van der H., en zijn advocaat niet aanwezig waren.

9 minuten geleden
Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL). Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens UNL het tweede jaar op rij dat er een "stevige toename" is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.

2 uur geleden
Bewoners omgeving Sappemeer voelen aardbeving met kracht van 1,6

SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.

7 uur geleden
Stille tocht in Rotterdam voor doodgeschoten Jahfairel

ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.

16 uur geleden
Marechaussee alert op verdachte Berlijn

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.

17 uur geleden
Festival Milkshake houdt minuut stilte na aanslag in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.

19 uur geleden
Geen Nederlanders onder slachtoffers aanslag in Berlijn

DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.

20 uur geleden