Familieleden van slachtoffers aanslag Hamas stappen naar ICC
DEN HAAG (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van de Hamasaanvallen op 7 oktober willen dat het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) zich over de zaak buigt. Een Israëlische advocaat heeft namens de nabestaanden van 34 slachtoffers een aanvraag ingediend bij het hof. Het ICC doet al onderzoek naar de oorlog.
De families hebben informatie met het ICC gedeeld over de moordaanslagen en ontvoeringen, in de hoop op nader onderzoek. Het ICC zegt de informatie die advocaat Yael Vias Gvirsman heeft aangeleverd te bestuderen.
Het ICC onderzoekt al mogelijke misdaden in de Palestijnse gebieden en ook misdaden in Israël. De Palestijnse autoriteiten zijn aangesloten, maar Israël niet. Israël is het er ook niet mee eens dat de Palestijnen dat wel hebben gedaan. Desondanks hoopt advocaat Vias Gvirsman dat het tot een zaak kan komen. "Misschien kunnen de autoriteiten het onder deze zeer specifieke omstandigheden eens worden over een zeer specifiek onderzoek" op Israëlische bodem, zo zei ze.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
10 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden