Familieleden van slachtoffers aanslag Hamas stappen naar ICC
DEN HAAG (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van de Hamasaanvallen op 7 oktober willen dat het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) zich over de zaak buigt. Een Israëlische advocaat heeft namens de nabestaanden van 34 slachtoffers een aanvraag ingediend bij het hof. Het ICC doet al onderzoek naar de oorlog.
De families hebben informatie met het ICC gedeeld over de moordaanslagen en ontvoeringen, in de hoop op nader onderzoek. Het ICC zegt de informatie die advocaat Yael Vias Gvirsman heeft aangeleverd te bestuderen.
Het ICC onderzoekt al mogelijke misdaden in de Palestijnse gebieden en ook misdaden in Israël. De Palestijnse autoriteiten zijn aangesloten, maar Israël niet. Israël is het er ook niet mee eens dat de Palestijnen dat wel hebben gedaan. Desondanks hoopt advocaat Vias Gvirsman dat het tot een zaak kan komen. "Misschien kunnen de autoriteiten het onder deze zeer specifieke omstandigheden eens worden over een zeer specifiek onderzoek" op Israëlische bodem, zo zei ze.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
7 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
28 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
50 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
1 uur geledenAL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.
1 uur geleden