Familieleden van slachtoffers aanslag Hamas stappen naar ICC
DEN HAAG (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van de Hamasaanvallen op 7 oktober willen dat het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) zich over de zaak buigt. Een Israëlische advocaat heeft namens de nabestaanden van 34 slachtoffers een aanvraag ingediend bij het hof. Het ICC doet al onderzoek naar de oorlog.
De families hebben informatie met het ICC gedeeld over de moordaanslagen en ontvoeringen, in de hoop op nader onderzoek. Het ICC zegt de informatie die advocaat Yael Vias Gvirsman heeft aangeleverd te bestuderen.
Het ICC onderzoekt al mogelijke misdaden in de Palestijnse gebieden en ook misdaden in Israël. De Palestijnse autoriteiten zijn aangesloten, maar Israël niet. Israël is het er ook niet mee eens dat de Palestijnen dat wel hebben gedaan. Desondanks hoopt advocaat Vias Gvirsman dat het tot een zaak kan komen. "Misschien kunnen de autoriteiten het onder deze zeer specifieke omstandigheden eens worden over een zeer specifiek onderzoek" op Israëlische bodem, zo zei ze.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
3 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
6 uur geleden