Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid hebben familieleden een lichaam onder het puin vandaan gehaald. In overleg met de politie is besloten het lichaam direct te bergen, meldt de politie.

Er deed zich de ongebruikelijke situatie voor dat het lichaam niet door hulpverleners werd geborgen. Het lag op een plek die door de politie te gevaarlijk werd bevonden. Er was instortingsgevaar. Wel gaven hulpverleners vanaf een veilige plek aanwijzingen aan de familie. Die was op eigen initiatief naar het lichaam gaan zoeken.

De politie noemt het "begrijpelijk" dat familie zelf ging zoeken, "hoe gevaarlijk ook". De politie spreekt van een situatie die "uitzonderlijk complex" is met "ingewikkelde afwegingen en keuzes".

Lichaamsdeel

De identiteit van het slachtoffer is nog niet officieel bekendgemaakt, maar het gaat om Kamran Khan, zegt zijn jongere broer tegen het ANP. Hij heeft met anderen woensdagochtend op dezelfde plek gezocht. Toen zagen ze al een lichaamsdeel.

Het bergen gebeurde nadat enige tijd daarvoor twee betrokkenen over de omheining waren geklommen. Zij gingen zelf zoeken naar het lichaam onder het puin. Zes familieleden tilden het lichaam naar de lijkwagen.

Zware explosie

Er waren naar schatting honderd belangstellenden aanwezig. Sommigen reageerden emotioneel op de gebeurtenissen.

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

De politie wenst nabestaanden sterkte en richt zich nu op het vinden "van de andere vermisten en verder onderzoek doen naar de oorzaak van de explosie".

Meer uit Binnenland

NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

4 minuten geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

1 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

3 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

3 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

3 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

5 uur geleden
Roemeense kunstschatten teruggevonden op aanwijzing verdachte(n)

ASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.

5 uur geleden