Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid hebben familieleden een lichaam onder het puin vandaan gehaald. In overleg met de politie is besloten het lichaam direct te bergen, meldt de politie.

Er deed zich de ongebruikelijke situatie voor dat het lichaam niet door hulpverleners werd geborgen. Het lag op een plek die door de politie te gevaarlijk werd bevonden. Er was instortingsgevaar. Wel gaven hulpverleners vanaf een veilige plek aanwijzingen aan de familie. Die was op eigen initiatief naar het lichaam gaan zoeken.

De politie noemt het "begrijpelijk" dat familie zelf ging zoeken, "hoe gevaarlijk ook". De politie spreekt van een situatie die "uitzonderlijk complex" is met "ingewikkelde afwegingen en keuzes".

Lichaamsdeel

De identiteit van het slachtoffer is nog niet officieel bekendgemaakt, maar het gaat om Kamran Khan, zegt zijn jongere broer tegen het ANP. Hij heeft met anderen woensdagochtend op dezelfde plek gezocht. Toen zagen ze al een lichaamsdeel.

Het bergen gebeurde nadat enige tijd daarvoor twee betrokkenen over de omheining waren geklommen. Zij gingen zelf zoeken naar het lichaam onder het puin. Zes familieleden tilden het lichaam naar de lijkwagen.

Zware explosie

Er waren naar schatting honderd belangstellenden aanwezig. Sommigen reageerden emotioneel op de gebeurtenissen.

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

De politie wenst nabestaanden sterkte en richt zich nu op het vinden "van de andere vermisten en verder onderzoek doen naar de oorzaak van de explosie".

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

4 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

7 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

10 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

14 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

14 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

15 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

17 uur geleden