Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

Familieleden halen lichaam onder puin weg na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid hebben familieleden een lichaam onder het puin vandaan gehaald. In overleg met de politie is besloten het lichaam direct te bergen, meldt de politie.

Er deed zich de ongebruikelijke situatie voor dat het lichaam niet door hulpverleners werd geborgen. Het lag op een plek die door de politie te gevaarlijk werd bevonden. Er was instortingsgevaar. Wel gaven hulpverleners vanaf een veilige plek aanwijzingen aan de familie. Die was op eigen initiatief naar het lichaam gaan zoeken.

De politie noemt het "begrijpelijk" dat familie zelf ging zoeken, "hoe gevaarlijk ook". De politie spreekt van een situatie die "uitzonderlijk complex" is met "ingewikkelde afwegingen en keuzes".

Lichaamsdeel

De identiteit van het slachtoffer is nog niet officieel bekendgemaakt, maar het gaat om Kamran Khan, zegt zijn jongere broer tegen het ANP. Hij heeft met anderen woensdagochtend op dezelfde plek gezocht. Toen zagen ze al een lichaamsdeel.

Het bergen gebeurde nadat enige tijd daarvoor twee betrokkenen over de omheining waren geklommen. Zij gingen zelf zoeken naar het lichaam onder het puin. Zes familieleden tilden het lichaam naar de lijkwagen.

Zware explosie

Er waren naar schatting honderd belangstellenden aanwezig. Sommigen reageerden emotioneel op de gebeurtenissen.

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

De politie wenst nabestaanden sterkte en richt zich nu op het vinden "van de andere vermisten en verder onderzoek doen naar de oorzaak van de explosie".

Meer uit Binnenland

Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

14 minuten geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

20 minuten geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

4 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

4 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

6 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

7 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

7 uur geleden