
Familiebedrijf van Trump krijgt boete van 1,5 miljoen voor fraude
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Trump Organization heeft van een rechter in New York een boete van omgerekend zo'n 1,5 miljoen euro opgelegd gekregen voor belastingfraude. Het is het maximumbedrag dat de rechter kon opleggen.
Het Amerikaanse vastgoedbedrijf van oud-president Donald Trump werd in december door een jury schuldig bevonden aan belastingfraude. Het familiebedrijf voerde jarenlang een crimineel plan uit om de belastingautoriteiten te bedriegen.
De Trump Organization heeft hotels, golfbanen en vakantieverblijven over de hele wereld. Eerder deze week kreeg de financiële topman vijf maanden cel omdat hij belastingfraude heeft gepleegd. Trump, die in 2024 weer wil meedoen aan de presidentsverkiezingen, was zelf niet aangeklaagd in deze zaak.
Meer uit Buitenland
CAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
8 uur geleden