Familie vermiste vindt lichaamsdeel onder puin explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Familieleden van een van de vermisten na de explosie van maandagavond in Rotterdam-Zuid hebben woensdagmiddag een lichaamsdeel gevonden onder het puin. Dat vertelden ze aan de daar aanwezige fotograaf van het ANP.
Volgens de fotograaf zijn ongeveer twintig mensen op eigen initiatief gaan zoeken op de plek waar ze vermoedden dat de vermiste zou liggen. De familieleden reageerden zeer emotioneel op de vondst, zegt de fotograaf.
Volgens de fotograaf hebben de mensen gezocht op de plek van een kantoor waar de vermiste werkte. "Ze zochten heel gericht, en wisten precies waar ze moesten kijken", aldus de fotograaf.
Instortingsgevaar
De mensen die zochten zijn door de politie gemaand zich te verwijderen. Volgens de politie is er instortingsgevaar. Dat bemoeilijkt het zoeken naar de vermisten en het vinden van de oorzaak van de explosie.
De Rotterdamse politie zwijgt over het tijdstip waarop het zoeken naar de drie vermisten op de plek van de explosie in Rotterdam-Zuid zal beginnen. "Een groot team van politiemensen is op dit moment hiermee bezig. Hopelijk kunnen we hier later woensdag meer over communiceren", zegt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
8 uur geleden