Familie nieuwe premier Thüringen bedreigd en bespuugd
ERFURT (ANP/DPA) - Het gezin van Thomas Kemmerich, de nieuwe premier van de Duitse deelstaat Thüringen, heeft het zwaar te verduren na zijn omstreden verkiezing. Zijn kinderen zijn afgelopen week onder politiebegeleiding naar school gebracht vanwege bedreigingen en zijn vrouw is op straat bespuugd, meldt een woordvoerder van zijn partij FDP.
In een supermarkt waren ook foto's opgehangen van Kemmerich waarop het lijkt alsof hij een crimineel is en voor zijn huis verzamelde zich de afgelopen dagen meerdere keren een menigte. Volgens de zegsman zijn ook andere leden van de FDP privé lastiggevallen.
Kemmerich wekte de woede van sommige mensen door regiopremier te worden met dank aan de conservatieve CDU-partij en vooral aan de nationalistische Alternative für Deutschland (AfD). Op die manier werd de regerende linkse coalitie buitenspel gezet.
De steun van de AfD ligt uitermate gevoelig en leidde tot emotionele reacties en demonstraties. Binnen de gevestigde partijen geldt samenwerking met die rechtse partij als taboe. Omdat de verkiezing zoveel losmaakte, besloot Kemmerich en dag na zijn verkiezing alweer op te stappen, waardoor hij nu officieel waarnemend premier is.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
22 uur geleden