Familie nieuwe premier Thüringen bedreigd en bespuugd
ERFURT (ANP/DPA) - Het gezin van Thomas Kemmerich, de nieuwe premier van de Duitse deelstaat Thüringen, heeft het zwaar te verduren na zijn omstreden verkiezing. Zijn kinderen zijn afgelopen week onder politiebegeleiding naar school gebracht vanwege bedreigingen en zijn vrouw is op straat bespuugd, meldt een woordvoerder van zijn partij FDP.
In een supermarkt waren ook foto's opgehangen van Kemmerich waarop het lijkt alsof hij een crimineel is en voor zijn huis verzamelde zich de afgelopen dagen meerdere keren een menigte. Volgens de zegsman zijn ook andere leden van de FDP privé lastiggevallen.
Kemmerich wekte de woede van sommige mensen door regiopremier te worden met dank aan de conservatieve CDU-partij en vooral aan de nationalistische Alternative für Deutschland (AfD). Op die manier werd de regerende linkse coalitie buitenspel gezet.
De steun van de AfD ligt uitermate gevoelig en leidde tot emotionele reacties en demonstraties. Binnen de gevestigde partijen geldt samenwerking met die rechtse partij als taboe. Omdat de verkiezing zoveel losmaakte, besloot Kemmerich en dag na zijn verkiezing alweer op te stappen, waardoor hij nu officieel waarnemend premier is.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
7 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden