Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie Nicky Verstappen twijfelt over spreken bij hof

Familie Nicky Verstappen twijfelt over spreken bij hof

DEN BOSCH (ANP) - De familie van Nicky Verstappen weet nog niet of ze gebruik wil maken van het spreekrecht in het hoger beroep tegen Jos B., de man die verdacht wordt van het doden, misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige jongen in 1998. Dat zei advocaat Wendy Van Egmond vrijdag in het hof in Den Bosch.

Van Egmond gaf aan dat de familie zo'n heftige tijd heeft meegemaakt, dat ze nog nadenkt of ze gebruik wil maken van haar spreekrecht. Ze doelt op het overlijden van Peter R. de Vries. De misdaadverslaggever stond de familie jarenlang bij en vergezelde haar tijdens de strafzaak.

De Vries is op 6 juli in Amsterdam neergeschoten. Hij overleed negen dagen later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De afgelopen zittingen ging zoon Royce de Vries mee ter ondersteuning van de familie Verstappen. De familie was overigens vrijdag voor het eerst niet aanwezig, ze had een sterfgeval in de familie. Volgens Van Egmond zijn de Verstappens er de volgende keren wel weer.

Inhoudelijke behandeling

De inhoudelijke behandeling van het hoger beroep begint op 10 november, er zijn vijf dagen voor uitgetrokken. De eerste dag staat het spreekrecht gepland, mocht iemand daar gebruik van willen maken.

De jongen uit Heibloem werd in de zomer van 1998 dood gevonden op de Brunssummerheide in Limburg. Hij was daar op zomerkamp. Pas decennia later kwam na een DNA-match B. in beeld. Zijn DNA is onder meer op de onderbroek en pyjamabroek van Nicky aangetroffen.

Ontkend

B. heeft altijd ontkend iets met de dood van Nicky te maken te hebben. In een videoboodschap, die vorig jaar op de eerste zittingsdag van de inhoudelijke behandeling in de rechtbank werd getoond, vertelde hij dat hij het lichaam van Nicky destijds had zien liggen op de heide, maar de jongen was toen al dood. Naar eigen zeggen had hij dat nooit durven te melden bij de politie omdat hij een zedenverleden heeft.

De 59-jarige Jos B. is door de rechtbank in Maastricht veroordeeld tot een celstraf van 12,5 jaar en tbs.

Verhoor

Vorige week werd een voormalig medegevangene van de 59-jarige B. gehoord, Bekir E. De moordenaar van de 16-jarige scholiere Hümeyra had verklaard dat B. een bekennende verklaring aan hem had afgelegd. "Hij vertelde dat het niet de bedoeling was om Nicky Verstappen te doden. Hij had zijn hand te lang voor zijn mond gehouden."

E. noemde B. de knuffelpedo" van de afdeling van de gevangenis in Vught waar ze ongeveer een half jaar samen zaten. B. deed de verklaring van E. af als onzin.

Meer uit Binnenland

NIOD: 'vrij uniek' dat verhaal over Dachau mogelijk is verzonnen

AMSTERDAM (ANP) - Als Willem Wilbrink (99) inderdaad het verhaal over zijn tijd in concentratiekamp Dachau heeft verzonnen of aangedikt, zoals diverse historici vrijdag melden, zou dat voor Nederland "vrij uniek" zijn. Dat meldt NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies. "Na de oorlog zullen er vast meer verhalen zijn aangedikt en mooier zijn gemaakt. Maar als je ziet hoelang hij dit volhoudt en hoe hij de media heeft opgezocht, is dat vrij uniek", aldus een woordvoerder.

5 minuten geleden
Overheden beloven geld aan gemeente na geweld Overasselt

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Heumen kan rekenen op geld van andere overheden vanwege de geweldsuitbarsting die vorige maand plaatsvond in Overasselt. De ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en de provincie Gelderland beloven die "financiële ondersteuning", zegt een woordvoerder van Justitie. "We zien namelijk ook hoe groot de impact op de gemeente is."

9 minuten geleden
Verdachte van moord in VS vecht uitlevering aan, vreest doodstraf

DEN HAAG (ANP) - "Laat mij niet de volgende Christa Pike worden", smeekte de Amerikaanse Kendra W. de kortgedingrechter vrijdag in Den Haag. Ze verwees naar de veroordeelde moordenaar die recent in Tennessee een executie met dodelijk gif overleefde. W. wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op haar ex-vriend in haar geboorteland de Verenigde Staten en vecht uitlevering naar het land aan. Ze vreest de doodstraf of een levenslange celstraf zonder kans op voorwaardelijke vrijlating.

22 minuten geleden
Ook Den Haag staat geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.

2 uur geleden
Brand in Olympisch Stadion Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.

11 uur geleden
Raad Terneuzen stemt na lang debat in met vergunning voor azc

TERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.

11 uur geleden
Meer dan 3000 scholen vieren Paarse Vrijdag

DEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.

11 uur geleden