Familie neemt in Portugal afscheid van radiomaker Van Kooten
FARO (ANP) - Familie en vrienden hebben in Portugal afscheid genomen van Willem van Kooten, die op 3 januari overleed. Dat laat zijn familie dinsdag weten in De Telegraaf. "Naar zijn wens heeft het afscheid in familiekring in zijn geliefde Portugal plaatsgevonden", staat er. Van Kooten overleed in Faro.
Van Kooten begon zijn carrière bij Radio Veronica, waar hij naam maakte met zijn losse manier van presenteren, iets wat Nederland in die tijd nog niet kende. Ook introduceerde Van Kooten in die jaren de Top 40 in Nederland. Daarna begeleidde hij bands als Shocking Blue en Golden Earring en hielp de muzikanten door te breken in de VS. Ook steunde hij politicus Pim Fortuyn en zijn partij LPF en was hij een van de medeoprichters van Beeld en Geluid.
Nederlandse dj's prezen Van Kooten massaal na zijn overlijden. Rob Stenders stelde dat "onze beroepsgroep alles aan hem te danken heeft" en Erik de Zwart noemde hem "de nestor van alle diskjockeys". In 2018 kreeg Van Kooten de Marconi Oeuvre Award voor zijn belangwekkende betekenis voor de Nederlandse radio.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
5 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden