Familie neemt in Portugal afscheid van radiomaker Van Kooten
FARO (ANP) - Familie en vrienden hebben in Portugal afscheid genomen van Willem van Kooten, die op 3 januari overleed. Dat laat zijn familie dinsdag weten in De Telegraaf. "Naar zijn wens heeft het afscheid in familiekring in zijn geliefde Portugal plaatsgevonden", staat er. Van Kooten overleed in Faro.
Van Kooten begon zijn carrière bij Radio Veronica, waar hij naam maakte met zijn losse manier van presenteren, iets wat Nederland in die tijd nog niet kende. Ook introduceerde Van Kooten in die jaren de Top 40 in Nederland. Daarna begeleidde hij bands als Shocking Blue en Golden Earring en hielp de muzikanten door te breken in de VS. Ook steunde hij politicus Pim Fortuyn en zijn partij LPF en was hij een van de medeoprichters van Beeld en Geluid.
Nederlandse dj's prezen Van Kooten massaal na zijn overlijden. Rob Stenders stelde dat "onze beroepsgroep alles aan hem te danken heeft" en Erik de Zwart noemde hem "de nestor van alle diskjockeys". In 2018 kreeg Van Kooten de Marconi Oeuvre Award voor zijn belangwekkende betekenis voor de Nederlandse radio.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
5 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
8 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
9 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
9 uur geleden