Familie neemt in Portugal afscheid van radiomaker Van Kooten
FARO (ANP) - Familie en vrienden hebben in Portugal afscheid genomen van Willem van Kooten, die op 3 januari overleed. Dat laat zijn familie dinsdag weten in De Telegraaf. "Naar zijn wens heeft het afscheid in familiekring in zijn geliefde Portugal plaatsgevonden", staat er. Van Kooten overleed in Faro.
Van Kooten begon zijn carrière bij Radio Veronica, waar hij naam maakte met zijn losse manier van presenteren, iets wat Nederland in die tijd nog niet kende. Ook introduceerde Van Kooten in die jaren de Top 40 in Nederland. Daarna begeleidde hij bands als Shocking Blue en Golden Earring en hielp de muzikanten door te breken in de VS. Ook steunde hij politicus Pim Fortuyn en zijn partij LPF en was hij een van de medeoprichters van Beeld en Geluid.
Nederlandse dj's prezen Van Kooten massaal na zijn overlijden. Rob Stenders stelde dat "onze beroepsgroep alles aan hem te danken heeft" en Erik de Zwart noemde hem "de nestor van alle diskjockeys". In 2018 kreeg Van Kooten de Marconi Oeuvre Award voor zijn belangwekkende betekenis voor de Nederlandse radio.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
6 uur geleden