Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie Jules Schelvis verrast door toespraak koning

Familie Jules Schelvis verrast door toespraak koning

AMSTERDAM (ANP) - De familie van Jules Schelvis die tijdens de Dodenherdenking door koning Willem-Alexander werd geciteerd in diens toespraak was blij verrast en geroerd wegens dit "prachtig eerbetoon". Dat meldt Hart van Nederland.

De koning zei in zijn toespraak: "Er is één getuigenis die ik nooit zal vergeten. Het was hier in Amsterdam, in de Westerkerk, bijna zes jaar geleden. Een kleine man met heldere ogen - fier rechtop met zijn 93 jaar - vertelde ons het verhaal van zijn reis naar Sobibor, in juni 1943. Zijn naam was Jules Schelvis."

Willem-Alexander citeerde vervolgens uit een gesprek met Schelvis. De Amsterdammer vertelde de koning onder andere over ingenomen vrijheden, razzia's en over zijn vrouw Rachel die hij kwijtraakte en nooit meer terugzag.

Eerbetoon

Jules' dochter Marianne Schelvis was geroerd. "Ik vond het heel mooi, een prachtig eerbetoon aan mijn vader." Ze was er niet van op de hoogte dat de koning Jules zou noemen in zijn toespraak. "Blijkbaar heeft het gesprek indertijd veel indruk gemaakt op de koning", aldus Marianne tegen Hart van Nederland.

Jules Schelvis overleed op 3 april 2016 op 95-jarige leeftijd. Hij was van Joodse komaf en overleefde tijdens de Tweede Wereldoorlog zeven concentratie- en vernietigingskampen. Later werd hij deskundige op het gebied van de Holocaust.

Meer uit Binnenland

Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

43 minuten geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

1 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

1 uur geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

1 uur geleden
Shell en Eneco negeerden advies vogels te beschermen bij windpark

DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.

1 uur geleden
Politie: dubbele moord in Amsterdams park mogelijk willekeurig

AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.

1 uur geleden
Rob Wijnberg stopt als hoofdredacteur van De Correspondent

AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.

3 uur geleden