Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie Jouke wacht onderzoek Rijksrecherche af over beschieting

Familie Jouke wacht onderzoek Rijksrecherche af over beschieting

DEN HAAG (ANP) - De familie van de 16-jarige Jouke, die dinsdag in zijn tractor werd beschoten, wacht het onderzoek van de Rijksrecherche af voordat ze een beslissing neemt over mogelijke aangifte tegen de agent die het vuur op hem opende. Volgens zijn moeder heeft Jouke zaterdag een verklaring afgegeven aan de Rijksrecherche, die onderzoek doet naar het incident tijdens een boerenprotest bij Heerenveen.

"We wachten tot het Openbaar Ministerie besluit wat er moet gebeuren", aldus de moeder. Volgens haar moeten eerst alle puzzelstukjes bij elkaar worden gezocht. "Jouke reed helemaal achteraan en heeft niks meegekregen van wat er zich allemaal heeft afgespeeld en waarom de agent zich zo aangevallen zou hebben gevoeld."

Een gesprek met de betreffende agent, wat de familie graag wil, zit er voorlopig waarschijnlijk niet in, vermoedt ze. Hij zit momenteel ziek thuis.

Verkeerde inschatting

Hoofdcommissaris Gery Veldhuis van politie-eenheid Noord-Nederland zei in NRC dat hij denkt dat de agent een verkeerde inschatting heeft gemaakt. Aanvankelijk werd Jouke verdacht van poging tot doodslag, maar die zaak is inmiddels geseponeerd. De moeder reageert enigszins verbaasd op de uitlatingen van de politiechef en vindt het een beetje te vroeg daarover al iets te zeggen.

De familie wordt bedolven onder de steunbetuigingen, zegt de moeder verder. "Het is overweldigend hoe mensen reageren. We krijgen heel veel kaarten uit heel Nederland, maar ook ballonnen, bloemen en gebak. Je kunt het zo gek niet bedenken."

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

2 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

2 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

3 uur geleden
BuZa: tot nu toe geen hulpverzoeken van Nederlanders in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.

4 uur geleden
Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

7 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

9 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

9 uur geleden