Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie Jouke wacht onderzoek Rijksrecherche af over beschieting

Familie Jouke wacht onderzoek Rijksrecherche af over beschieting

DEN HAAG (ANP) - De familie van de 16-jarige Jouke, die dinsdag in zijn tractor werd beschoten, wacht het onderzoek van de Rijksrecherche af voordat ze een beslissing neemt over mogelijke aangifte tegen de agent die het vuur op hem opende. Volgens zijn moeder heeft Jouke zaterdag een verklaring afgegeven aan de Rijksrecherche, die onderzoek doet naar het incident tijdens een boerenprotest bij Heerenveen.

"We wachten tot het Openbaar Ministerie besluit wat er moet gebeuren", aldus de moeder. Volgens haar moeten eerst alle puzzelstukjes bij elkaar worden gezocht. "Jouke reed helemaal achteraan en heeft niks meegekregen van wat er zich allemaal heeft afgespeeld en waarom de agent zich zo aangevallen zou hebben gevoeld."

Een gesprek met de betreffende agent, wat de familie graag wil, zit er voorlopig waarschijnlijk niet in, vermoedt ze. Hij zit momenteel ziek thuis.

Verkeerde inschatting

Hoofdcommissaris Gery Veldhuis van politie-eenheid Noord-Nederland zei in NRC dat hij denkt dat de agent een verkeerde inschatting heeft gemaakt. Aanvankelijk werd Jouke verdacht van poging tot doodslag, maar die zaak is inmiddels geseponeerd. De moeder reageert enigszins verbaasd op de uitlatingen van de politiechef en vindt het een beetje te vroeg daarover al iets te zeggen.

De familie wordt bedolven onder de steunbetuigingen, zegt de moeder verder. "Het is overweldigend hoe mensen reageren. We krijgen heel veel kaarten uit heel Nederland, maar ook ballonnen, bloemen en gebak. Je kunt het zo gek niet bedenken."

Meer uit Binnenland

Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

1 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

4 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

7 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

7 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

9 uur geleden
HEMA waarschuwt mensen met allergieën voor roomboter kaasstengels

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.

10 uur geleden
Directeur van marathon Rotterdam vertrekt in december

ROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.

11 uur geleden