Familie Jouke wacht onderzoek Rijksrecherche af over beschieting
DEN HAAG (ANP) - De familie van de 16-jarige Jouke, die dinsdag in zijn tractor werd beschoten, wacht het onderzoek van de Rijksrecherche af voordat ze een beslissing neemt over mogelijke aangifte tegen de agent die het vuur op hem opende. Volgens zijn moeder heeft Jouke zaterdag een verklaring afgegeven aan de Rijksrecherche, die onderzoek doet naar het incident tijdens een boerenprotest bij Heerenveen.
"We wachten tot het Openbaar Ministerie besluit wat er moet gebeuren", aldus de moeder. Volgens haar moeten eerst alle puzzelstukjes bij elkaar worden gezocht. "Jouke reed helemaal achteraan en heeft niks meegekregen van wat er zich allemaal heeft afgespeeld en waarom de agent zich zo aangevallen zou hebben gevoeld."
Een gesprek met de betreffende agent, wat de familie graag wil, zit er voorlopig waarschijnlijk niet in, vermoedt ze. Hij zit momenteel ziek thuis.
Verkeerde inschatting
Hoofdcommissaris Gery Veldhuis van politie-eenheid Noord-Nederland zei in NRC dat hij denkt dat de agent een verkeerde inschatting heeft gemaakt. Aanvankelijk werd Jouke verdacht van poging tot doodslag, maar die zaak is inmiddels geseponeerd. De moeder reageert enigszins verbaasd op de uitlatingen van de politiechef en vindt het een beetje te vroeg daarover al iets te zeggen.
De familie wordt bedolven onder de steunbetuigingen, zegt de moeder verder. "Het is overweldigend hoe mensen reageren. We krijgen heel veel kaarten uit heel Nederland, maar ook ballonnen, bloemen en gebak. Je kunt het zo gek niet bedenken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
1 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
9 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
10 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
10 uur geleden