Familie Johnson opgelucht dat het beter gaat met Boris
LONDEN (ANP) - De familie van de Britse premier Boris Johnson was opgelucht dat hij van de intensive care af mocht. Dat heeft vader Stanley Johnson vrijdag tegen de BBC gezegd. De premier ligt sinds zondag in het ziekenhuis omdat hij de ziekte Covid-19 heeft.
"We zijn enorm dankbaar dat Boris van de intensive care af is", aldus Johnson. "Zijn ziekte heeft volgens mij het hele land laten zien dat de virusuitbraak een ernstige situatie is. Het komt wel heel dichtbij zo, het heeft mij doen beseffen dat ik voorzichtig moet zijn."
Het duurt nog wel even voordat de premier weer gewoon aan het werk kan, volgens zijn vader. "Hij moet hier eerst van bijkomen, daarna kan hij pas weer werken."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.
30 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.
37 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
1 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
2 uur geleden