Familie herdenkt Peter R. de Vries twee jaar na moordaanslag
AMSTERDAM (ANP) - Precies twee jaar nadat misdaadverslaggever Peter R. de Vries op straat werd neergeschoten in Amsterdam, staan zoon en dochter Royce en Kelly de Vries op sociale media stil bij het verlies van hun vader. Allebei plaatsten ze een kort eerbetoon.
Zo schrijft de dochter van De Vries op Twitter: "Lieve pap, ik mis jou. Heel erg. Kell." Daarbij plaatst ze een oude foto met haar vader, waarop de twee elkaar lachend aankijken.
Haar broer Royce deelde op Instagram een bericht over hun vader. "Vandaag is het twee jaar geleden dat mijn vader, mijn maatje en mijn beste vriend het meest vreselijke werd aangedaan", schreef Royce onder een jeugdfoto van zichzelf waarop zijn vader hem vasthoudt. "Er is sindsdien geen dag - of zelfs maar een uur - voorbijgegaan zonder dat ik hem mis. Vandaag denk ik nog weer een beetje meer aan hem…"
Foundation
De Peter R. de Vries Foundation, waarvan Kelly directeur is, stond ook stil bij De Vries. "Op deze verdrietige dag willen wij stilstaan bij de bijzondere man die Peter was en vooral zijn kracht, liefde, humor en doorzettingsvermogen herdenken", schreef het bestuur in een bericht op Instagram.
De Vries werd in 2021 op 6 juli neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat. Hij overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Eerder werd al bekend dat er in de buurt, op het Leidseplein, een herdenkingsmonument voor de misdaadverslaggever komt, ontworpen door beeldend kunstenaar Rini Hurkmans. De gemeente verwacht daar waarschijnlijk deze maand meer bekend over te kunnen maken.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
16 minuten geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
3 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
6 uur geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
7 uur geleden