Familie Gino boos als verdachte Donny M. emoties toont
MAASTRICHT (ANP) - De zus van Gino van der Straeten is dinsdagochtend boos de rechtszaal uitgelopen toen het over de persoonlijke omstandigheden ging van verdachte Donny M. De 24-jarige M. wordt verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino. M. werd emotioneel toen hij het had over "alles wat er is gebeurd de laatste tijd". Gino's zus reageerde woest. "Nu pas wordt hij emotioneel", riep ze, en verliet daarop de zaal. Na ongeveer een half uur keerde zij weer terug.
Meerdere familieleden van de jongen zijn aanwezig in de rechtbank in Maastricht, waar deze week de zaak tegen M. dient. Maandag is besproken wat er met Gino is gebeurd, dinsdagochtend bespreekt de rechtbank de persoonlijke omstandigheden van M. Hij heeft een getroebleerde jeugd gehad, met een verslaafde moeder en veel pleeg- en jeugdzorg. Hij zegt dat hij als 9- en 10-jarige seksueel is misbruikt, respectievelijk door een zwemleraar en een begeleidster van een instelling.
Volgens M.'s advocate Sjanneke de Crom heeft het Openbaar Ministerie de aangifte van M. tegen de begeleidster vorige week geseponeerd. De raadsvrouw zei dat zij deze beslissing mogelijk wil aanvechten in een klachtprocedure bij het gerechtshof in Den Bosch.
'Pijn en verdriet'
Toen het over de afgelopen jaren ging, kreeg M. tranen in de ogen en brak zijn stem. "Ik voel pijn en verdriet, dat je dit een ander aan kan doen. Gezien mijn verleden zou je zeggen dat je dit een ander niet aandoet." Woensdag wordt de strafeis verwacht.
Gino verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Hij verbleef destijds bij zijn oudere zus. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
8 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
14 uur geleden