Familie Gino boos als verdachte Donny M. emoties toont
MAASTRICHT (ANP) - De zus van Gino van der Straeten is dinsdagochtend boos de rechtszaal uitgelopen toen het over de persoonlijke omstandigheden ging van verdachte Donny M. De 24-jarige M. wordt verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino. M. werd emotioneel toen hij het had over "alles wat er is gebeurd de laatste tijd". Gino's zus reageerde woest. "Nu pas wordt hij emotioneel", riep ze, en verliet daarop de zaal. Na ongeveer een half uur keerde zij weer terug.
Meerdere familieleden van de jongen zijn aanwezig in de rechtbank in Maastricht, waar deze week de zaak tegen M. dient. Maandag is besproken wat er met Gino is gebeurd, dinsdagochtend bespreekt de rechtbank de persoonlijke omstandigheden van M. Hij heeft een getroebleerde jeugd gehad, met een verslaafde moeder en veel pleeg- en jeugdzorg. Hij zegt dat hij als 9- en 10-jarige seksueel is misbruikt, respectievelijk door een zwemleraar en een begeleidster van een instelling.
Volgens M.'s advocate Sjanneke de Crom heeft het Openbaar Ministerie de aangifte van M. tegen de begeleidster vorige week geseponeerd. De raadsvrouw zei dat zij deze beslissing mogelijk wil aanvechten in een klachtprocedure bij het gerechtshof in Den Bosch.
'Pijn en verdriet'
Toen het over de afgelopen jaren ging, kreeg M. tranen in de ogen en brak zijn stem. "Ik voel pijn en verdriet, dat je dit een ander aan kan doen. Gezien mijn verleden zou je zeggen dat je dit een ander niet aandoet." Woensdag wordt de strafeis verwacht.
Gino verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Hij verbleef destijds bij zijn oudere zus. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
4 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
5 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden