Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie Gino (9) 'boos en verdrietig' tijdens eerste zittingsdag

Familie Gino (9) 'boos en verdrietig' tijdens eerste zittingsdag

MAASTRICHT (ANP) - De moeder en zussen van de vermoorde Gino (9) hebben een heftige zittingsdag achter de rug, meldt woordvoerder Judy op het Veld woensdag namens hen. De 22-jarige Donny M. stond voor de rechter in Maastricht in een eerste, niet-inhoudelijke zitting in de zaak. "Het was een eerste confrontatie met de verdachte", aldus de woordvoerder.

De familie is volgens haar boos en verdrietig."Het is met geen pen te beschrijven", aldus Op het Veld. De moeder van Gino begon te gillen toen het Openbaar Ministerie meldde waar M. precies voor wordt vervolgd, namelijk het ontvoeren, drugs toedienen, misbruiken, mishandelen en vervolgens vermoorden van het jongetje. Het kind verdween 1 juni tijdens het buitenspelen in Kerkrade, zijn lichaam werd verpakt in vuilniszakken op 4 juni in Geleen gevonden. Dit was vlakbij de woning van M. De man heeft alles bekend.

De moeder werd de zaal uit geleid na haar uitbarsting en besloot uit de rechtbank te vertrekken. Op het Veld meldt dat ze hoopt dat de moeder een beetje tot rust kan komen en, "hoe moeilijk het ook is", deze dag kan verwerken. De zus van Gino schreeuwde aan het eind van de zitting naar de verdachte: "Ooit zal ik je hebben."

De verdachte wordt volgende maand opgenomen in het Pieter Baan Centrum (PBC). De volgende zitting in de zaak is op 5 december, dan gaat het opnieuw om een niet-inhoudelijke zittingsdag.

Meer uit Binnenland

Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

45 minuten geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

5 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

6 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

6 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

7 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

9 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

9 uur geleden