Familie door zelfmoord omgekomen man klaagt burgemeester Oss aan
OSS (ANP) - De familie van een man uit Oss die na een jarenlang conflict met die gemeente zelfmoord pleegde, gaat aangifte doen tegen de burgemeester. Dat zegt advocaat Richard Laatsman, die in deze kwestie een "ondersteunende" rol speelt.
De familie houdt burgemeester Wobine Buijs mede verantwoordelijk voor de dood van de man, en neemt het haar erg kwalijk dat ze weinig medeleven zou hebben getoond. Laatsman bevestigt berichtgeving in het Brabants Dagblad. De gemeente Oss kon vrijdagmiddag laat niet meer reageren.
Laatsman was eerder ook advocaat van de 54-jarige man. Die pleegde op 27 juli zelfmoord bij het gemeentehuis door zichzelf in brand te steken. Dit na meer dan anderhalf jaar strijd over het vinden van onderdak.
De Tweede Kamer eiste eind juli opheldering van justitieminister Ferd Grapperhaus over de zelfmoord. De man zou als getuige van een liquidatie zijn beschermd en verwachtte van de gemeente hulp bij het vinden van een woning. Zijn eigen huis zou zijn afgebrand door een brandbom, meldden eerder meerdere media.
De familie wil in elk geval aangifte doen van smaad maar ook van dood door schuld. Dat laatste heeft volgens Laatsman niet heel veel kans. "Maar de burgemeester had wel na de dood van de man gezegd dat die zelfmoord veel geld en tijd heeft gekost. Dat is niet heel aardig."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben tientallen mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. In de buurt staat ook een giertank en uit een speaker klinkt een anti-azc-lied.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
58 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
2 uur geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
3 uur geleden