Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie door zelfmoord omgekomen man klaagt burgemeester Oss aan

Familie door zelfmoord omgekomen man klaagt burgemeester Oss aan

OSS (ANP) - De familie van een man uit Oss die na een jarenlang conflict met die gemeente zelfmoord pleegde, gaat aangifte doen tegen de burgemeester. Dat zegt advocaat Richard Laatsman, die in deze kwestie een "ondersteunende" rol speelt.

De familie houdt burgemeester Wobine Buijs mede verantwoordelijk voor de dood van de man, en neemt het haar erg kwalijk dat ze weinig medeleven zou hebben getoond. Laatsman bevestigt berichtgeving in het Brabants Dagblad. De gemeente Oss kon vrijdagmiddag laat niet meer reageren.

Laatsman was eerder ook advocaat van de 54-jarige man. Die pleegde op 27 juli zelfmoord bij het gemeentehuis door zichzelf in brand te steken. Dit na meer dan anderhalf jaar strijd over het vinden van onderdak.

De Tweede Kamer eiste eind juli opheldering van justitieminister Ferd Grapperhaus over de zelfmoord. De man zou als getuige van een liquidatie zijn beschermd en verwachtte van de gemeente hulp bij het vinden van een woning. Zijn eigen huis zou zijn afgebrand door een brandbom, meldden eerder meerdere media.

De familie wil in elk geval aangifte doen van smaad maar ook van dood door schuld. Dat laatste heeft volgens Laatsman niet heel veel kans. "Maar de burgemeester had wel na de dood van de man gezegd dat die zelfmoord veel geld en tijd heeft gekost. Dat is niet heel aardig."

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

4 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

4 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

4 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

6 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

8 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

8 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

8 uur geleden