Fakkeltocht Spelen vanwege corona teruggebracht tot drie dagen
BEIJING (ANP) - De fakkeltocht in aanloop naar de Olympische Spelen duurt slechts drie dagen. De organisatie heeft daarvoor gekozen vanwege zorgen over het coronavirus. "Veiligheid staat altijd voorop", aldus Xu Zhijun, vicevoorzitter van het organisatiecomité tegen staatspersbureau Xinhua.
De tocht met de olympische vlam begint op 2 februari, twee dagen voor de openingsceremonie, en gaat langs de drie belangrijkste sportlocaties tijdens de Olympische Spelen. Zo'n 1200 mensen, bekend van hun bijdragen aan sport of de samenleving, zullen meelopen in de optocht.
China hanteert een streng beleid rond het coronavirus en legt strikte lockdowns op om mogelijke uitbraken onder controle te houden.
Atleten en anderen die de Spelen bijwonen, verblijven in Beijing in een zogenoemde 'superbubbel'.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
48 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
4 uur geleden