Fakkeltocht olympische vlam start zonder publiek in Fukushima
TOKIO (ANP) - De estafette van de olympische vlam door Japan begint als gepland op 25 maart in Fukushima. Publiek is niet aanwezig bij de startceremonie en evenmin bij het eerste deel van de fakkeltocht. Dat meldde het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Tokio.
Er is voor een versoberde fakkeltocht gekozen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "We willen de veiligheid waarborgen door maatregelen te nemen die verspreiding van het virus onder fakkeldragers, toeschouwers, leden van de organisatie en lokale bewoners tegengaan", luidde een verklaring van de organisatie.
Het was aanvankelijk de bedoeling dat behalve een aantal genodigden er zo'n 3000 toeschouwers bij de ceremonie in Fukushima aanwezig zouden zijn. De ceremonie zal nu live te volgen zijn op televisie. Het is de bedoeling dat zo'n 10.000 lopers de vlam via alle 47 regio's van Japan op 23 juli in Tokio laten aankomen.
De olympische vlam werd een jaar geleden op traditionele wijze ontstoken in het Griekse Olympia en arriveerde op 20 maart in Japan. Enkele dagen later besloot Japan in samenspraak met het Internationaal Olympisch Comité om de Spelen van Tokio vanwege de coronacrisis uit te stellen naar 2021. De vlam is al die tijd in Japan gebleven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
6 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
9 uur geleden