
Fakkeldrager Max van den Berg aangehouden bij het Binnenhof
DEN HAAG (ANP) - Max van den Berg, die vorig jaar met een fakkel voor het huis van minister Sigrid Kaag stond, is dinsdag aangehouden bij het Binnenhof.
De politie bevestigt dat een 30-jarige man is opgepakt door de marechaussee aan de Korte Vijverberg in Den Haag nadat hij niet had meegewerkt bij een controle. De man werd gecontroleerd op een mogelijk locatie- en contactverbod.
Max van den Berg zit nu vast op het politiebureau. Dinsdag deelde hij op Facebook een flyer van een 'KAAG' Fakkeloptocht die diezelfde avond plaats zou vinden op het Media Park in Hilversum. Eerder deze maand werd hij in hoger beroep veroordeeld voor de bedreiging van Kaag bij haar huis.
Afgelopen zondag wachtten enkele tientallen demonstranten D66-leider Sigrid Kaag op toen zij in Diepenheim (Overijssel) arriveerde om deel te nemen aan de politieke talkshow Politiek in de Pol. Een aantal betogers had brandende fakkels bij zich.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.
13 uur geleden