Fagron onderuit op Damrak na waarschuwing toezichthouder VS
AMSTERDAM (ANP) - Fagron ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren. De brief volgt op een routine-inspectie van de FDA van de vestiging in Wichita in juni dit jaar. Fagron zegt samen te werken met de FDA om nog "enige openstaande" punten op te lossen en het volste vertrouwen te hebben in de processen, de kwaliteit en veiligheid van de producten die het bedrijf bereidt. Beleggers lijken minder vertrouwen te hebben en het aandeel kelderde bijna 11 procent.
De algehele stemming op het Damrak bleef aan het begin van de korte kerstweek negatief. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent lager op 867,91 punten. De hoofdindex zakte vorige week, de laatste volle handelsweek van het jaar, al 2 procent. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ongeveer 10 procent. De MidKap daalde 1 procent tot 823,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent.
De Europese markten sluiten dinsdag eerder vanwege kerstavond. Woensdag en donderdag, op eerste en tweede kerstdag, blijven de beurzen dicht.
Prosus
Techinvesteerder Prosus, een van de sterkste stijgers dit jaar, sloot de rij in de AEX met een verlies van 2 procent. Unilever, Wolters Kluwer, RELX en IMCD volgden met minnen van ruim 1 procent. Chipbedrijf Besi was de enige stijger met een plus van 0,3 procent.
Renewi won 0,2 procent. Macquarie heeft van de Britse toezichthouder meer tijd gekregen om te bepalen of het een bod wil uitbrengen op de Nederlands-Britse afvalverwerker. Het Australische beleggingsfonds heeft nu tot 23 januari de tijd, tegen een eerdere deadline van 26 december.
Volkswagen
Volkswagen verloor 0,6 procent in Frankfurt. Vakbond IG Metall heeft een overeenkomst gesloten met de autofabrikant om de sluiting van de Duitse fabrieken te voorkomen. Ook komen er geen gedwongen ontslagen en wordt een baangarantie voor de periode tot 2030 weer ingevoerd. Bij vijf fabrieken wordt de productiecapaciteit wel fors verlaagd en er moeten de komende jaren duizenden banen verdwijnen door natuurlijk verloop. Er komen voorlopig ook geen loonsverhogingen.
De euro was 1,0410 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 73,15 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.
17 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.
19 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.
1 dag geleden