Fagron onderuit op Damrak na waarschuwing toezichthouder VS
AMSTERDAM (ANP) - Fagron ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren. De brief volgt op een routine-inspectie van de FDA van de vestiging in Wichita in juni dit jaar. Fagron zegt samen te werken met de FDA om nog "enige openstaande" punten op te lossen en het volste vertrouwen te hebben in de processen, de kwaliteit en veiligheid van de producten die het bedrijf bereidt. Beleggers lijken minder vertrouwen te hebben en het aandeel kelderde bijna 11 procent.
De algehele stemming op het Damrak bleef aan het begin van de korte kerstweek negatief. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent lager op 867,91 punten. De hoofdindex zakte vorige week, de laatste volle handelsweek van het jaar, al 2 procent. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ongeveer 10 procent. De MidKap daalde 1 procent tot 823,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent.
De Europese markten sluiten dinsdag eerder vanwege kerstavond. Woensdag en donderdag, op eerste en tweede kerstdag, blijven de beurzen dicht.
Prosus
Techinvesteerder Prosus, een van de sterkste stijgers dit jaar, sloot de rij in de AEX met een verlies van 2 procent. Unilever, Wolters Kluwer, RELX en IMCD volgden met minnen van ruim 1 procent. Chipbedrijf Besi was de enige stijger met een plus van 0,3 procent.
Renewi won 0,2 procent. Macquarie heeft van de Britse toezichthouder meer tijd gekregen om te bepalen of het een bod wil uitbrengen op de Nederlands-Britse afvalverwerker. Het Australische beleggingsfonds heeft nu tot 23 januari de tijd, tegen een eerdere deadline van 26 december.
Volkswagen
Volkswagen verloor 0,6 procent in Frankfurt. Vakbond IG Metall heeft een overeenkomst gesloten met de autofabrikant om de sluiting van de Duitse fabrieken te voorkomen. Ook komen er geen gedwongen ontslagen en wordt een baangarantie voor de periode tot 2030 weer ingevoerd. Bij vijf fabrieken wordt de productiecapaciteit wel fors verlaagd en er moeten de komende jaren duizenden banen verdwijnen door natuurlijk verloop. Er komen voorlopig ook geen loonsverhogingen.
De euro was 1,0410 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 73,15 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
40 minuten geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
15 uur geleden