Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faeröer gaan dolfijnenjacht herzien na ophef over megavangst

Faeröer gaan dolfijnenjacht herzien na ophef over megavangst

KOPENHAGEN (ANP/AFP/DPA) - Eilandengroep Faeröer gaat de traditionele dolfijnenjacht nog eens bekijken. Met die toezegging reageert de regering op de verontwaardiging die deze week ontstond over de dood van ruim 1400 van de dieren. Die waren door jagers een fjord ingejaagd en gedood.

De jacht op de zeezoogdieren is traditie op de 50.000 inwoners tellende archipel in de Atlantische Oceaan. Die staat bekend als 'grindadráp'. Dat daarbij afgelopen zondag zo'n 1420 dolfijnen zijn gedood is wel uitzonderlijk, erkent ook de regering. Dat zijn er ruim twee keer meer dan in heel 2020.

De megavangst zorgde voor veel ophef. Op videobeelden was te zien hoe het strand vol lag met de grote dieren. Non-profitorganisatie Sea Shepherd sprak over barbaarse toestanden. Het gaat volgens de organisatie vermoedelijk om de dodelijkstee jachtpartij in de geschiedenis van de eilandengroep.

Premier Bardur a Steig Nielsen van de Faeröer, die een zelfstandige status hebben binnen het koninkrijk Denemarken, reageerde donderdag op de commotie. Hij zei dat nog eens gekeken gaat worden wat voor rol de jacht moet hebben binnen zijn samenleving. De premier beklemtoonde wel dat de jachtpraktijk duurzaam is en dat de dieren niet met uitsterven worden bedreigd.

Meer uit Buitenland

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

36 minuten geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

1 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

1 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

2 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

5 uur geleden