Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebookberichten voortaan standaard versleuteld

Facebookberichten voortaan standaard versleuteld

MENLO PARK (ANP) - Persoonlijke berichten op Facebook en de bijbehorende chatdienst Messenger zijn voortaan standaard versleuteld, waarmee ze alleen voor de verzender en ontvanger te lezen zijn. Moederbedrijf Meta zegt die stap te zetten om de berichtenfuncties op het socialemediaplatform veiliger te maken.

Vanaf nu staat automatisch zogeheten end-to-end-encryptie aan op Facebook. Daarmee zijn de berichten versleuteld via een specifieke code die alleen de verzender en ontvanger hebben. Dit geldt ook voor spraakoproepen via het sociale medium. Het was sinds 2016 al wel mogelijk om deze functie aan te zetten op Facebook, maar dit was niet de standaardinstelling.

"Dit betekent dat niemand, ook Meta niet, kan zien wat verstuurd of gezegd wordt, tenzij je ervoor kiest een bericht naar ons te sturen", meldt Meta. Het bedrijf zegt dat end-to-end-encryptie niet eerder de standaardinstelling kon worden op Facebook "omdat we onze tijd hebben genomen om dit goed te doen".

Kritiek

Bekend is dat versleutelde berichtendiensten kritiek krijgen van sommige politici, omdat inlichtingendiensten en politiemedewerkers zo minder mogelijkheden hebben om criminaliteit op te sporen. Zo pleitte de toenmalig Britse minister van Binnenlandse Zaken Amber Rudd in 2017 voor toegang tot versleutelde WhatsAppberichten voor agenten en inlichtingendiensten. Dit zei ze in de nasleep van een terroristische aanslag in Londen waarbij de dader de berichtendienst, eveneens in handen van Meta, had gebruikt.

De Britse recherche noemt de stap van Meta teleurstellend. "Ze hebben een belangrijke verantwoordelijkheid om kinderen veilig te houden op hun platform en dat is helaas niet langer mogelijk. Onze rol in het beschermen van kinderen tegen seksueel misbruik en uitbuiting is nu moeilijker geworden", zegt directeur James Babbage van de National Crime Agency in een verklaring. Hij voegt eraan toe: "Door de ontwerpkeuzes van Meta kan het bedrijf de misdrijven op hun chatdienst niet langer zien en rechercheurs kunnen geen bewijsmateriaal meer achterhalen. Dit probleem gaat niet weg, het wordt waarschijnlijk juist erger."

Meer uit Financieel

Bananenverkopers waarschuwen voor prijsverhogingen

WALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.

26 minuten geleden
Fed houdt rente onveranderd, noemt inflatie nog altijd te hoog

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.

1 uur geleden
Kwaliteitsprobleem vliegtuigen drukt op productie en winst Airbus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.

2 uur geleden
Omstreden au-pairbureau Nina.care failliet, maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.

2 uur geleden
Adyen verliest flink in lagere AEX na schrappen winstmargedoel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.

3 uur geleden
Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

3 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

5 uur geleden