Facebook zakt op Wall Street, nieuwe records voor Dow en S&P 500
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Facebook ging dinsdag onderuit op Wall Street. Het techconcern leverde bijna 4 procent in, waarmee tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verdampten. Vooral de teleurstellende vooruitzichten in de cijferpublicatie van het bedrijf maakte beleggers nerveus. Daarnaast viel de omzet over de voorbije maanden lager uit dan verwacht.
Het socialmediabedrijf zei de komende tijd fors te zullen investeren in virtual reality, wat zal drukken op de winst. De afgelopen maand kwam het aandeel van Facebook onder druk te staan door onthullingen van een voormalige medewerker, die stelde dat het bedrijf winst belangrijker vindt dan het welzijn van gebruikers.
De Dow-Jonesindex scherpte zijn dag oude recordstand verder aan met een winst van nog geen tiende procent tot 35.756,88 punten. Ook de S&P 500 eindige op een nieuw record. De brede graadmeter won 0,2 procent tot 4574,79 punten. Techbeurs Nasdaq ging 0,1 procent vooruit tot 15.235,71 punten.
General Electric
Industrieel concern General Electric kwam met cijfers en steeg 2 procent. De onderneming is positiever over de winst voor heel 2021 dankzij aantrekkende verkoopcijfers van zijn divisie voor vliegtuigmotoren. Tegelijkertijd waarschuwde het bedrijf voor logistieke problemen die de bedrijfsvoering "uitdagend" maken. Verder verwacht het bedrijf langer nodig te hebben om de divisie die over hernieuwbare energie gaat winstgevend te krijgen.
Ook speelgoedfabrikant Hasbro (plus 3,2 procent) meldde knelpunten in de toeleveringsketen te voelen. Het voorbije kwartaal liep het bedrijf achter Monopoly, Play-Doh en My Little Pony 100 miljoen dollar aan inkomsten mis door vertragingen, maar de omzet steeg alsnog met meer dan een tiende.
UPS
De resultaten van pakketbezorger UPS werden door beleggers beloond met een koerswinst van 7 procent. Defensiespecialist Lockheed Martin (min 12 procent) waarschuwde voor een lagere omzet volgend jaar door tekorten aan onderdelen. De divisie voor gevechtsvliegtuigen, die ook de F-35 of Joint Strike Fighter maakt, behaalde ook het voorbije kwartaal al een lagere omzet.
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 84,61 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 85,76 dollar per vat. De euro was 1,1599 dollar waard, tegen 1,1586 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
14 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
15 uur geleden