Facebook zakt op Wall Street, nieuwe records voor Dow en S&P 500
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Facebook ging dinsdag onderuit op Wall Street. Het techconcern leverde bijna 4 procent in, waarmee tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verdampten. Vooral de teleurstellende vooruitzichten in de cijferpublicatie van het bedrijf maakte beleggers nerveus. Daarnaast viel de omzet over de voorbije maanden lager uit dan verwacht.
Het socialmediabedrijf zei de komende tijd fors te zullen investeren in virtual reality, wat zal drukken op de winst. De afgelopen maand kwam het aandeel van Facebook onder druk te staan door onthullingen van een voormalige medewerker, die stelde dat het bedrijf winst belangrijker vindt dan het welzijn van gebruikers.
De Dow-Jonesindex scherpte zijn dag oude recordstand verder aan met een winst van nog geen tiende procent tot 35.756,88 punten. Ook de S&P 500 eindige op een nieuw record. De brede graadmeter won 0,2 procent tot 4574,79 punten. Techbeurs Nasdaq ging 0,1 procent vooruit tot 15.235,71 punten.
General Electric
Industrieel concern General Electric kwam met cijfers en steeg 2 procent. De onderneming is positiever over de winst voor heel 2021 dankzij aantrekkende verkoopcijfers van zijn divisie voor vliegtuigmotoren. Tegelijkertijd waarschuwde het bedrijf voor logistieke problemen die de bedrijfsvoering "uitdagend" maken. Verder verwacht het bedrijf langer nodig te hebben om de divisie die over hernieuwbare energie gaat winstgevend te krijgen.
Ook speelgoedfabrikant Hasbro (plus 3,2 procent) meldde knelpunten in de toeleveringsketen te voelen. Het voorbije kwartaal liep het bedrijf achter Monopoly, Play-Doh en My Little Pony 100 miljoen dollar aan inkomsten mis door vertragingen, maar de omzet steeg alsnog met meer dan een tiende.
UPS
De resultaten van pakketbezorger UPS werden door beleggers beloond met een koerswinst van 7 procent. Defensiespecialist Lockheed Martin (min 12 procent) waarschuwde voor een lagere omzet volgend jaar door tekorten aan onderdelen. De divisie voor gevechtsvliegtuigen, die ook de F-35 of Joint Strike Fighter maakt, behaalde ook het voorbije kwartaal al een lagere omzet.
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 84,61 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 85,76 dollar per vat. De euro was 1,1599 dollar waard, tegen 1,1586 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
9 uur geleden