Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook wil advertenties tonen in virtual reality-games

Facebook wil advertenties tonen in virtual reality-games

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook is van plan advertenties te gaan tonen in virtual reality-games op zijn Oculus Quest headset. Dat betekent een opsteker voor het Amerikaanse socialemediabedrijf bij het plan de dure hardwaretak om te turnen in een onderdeel waarmee geld kan worden verdiend.

Voorlopig gaat het om een test. In de komende weken zal Facebook advertenties tonen in Blaston, een futuristisch schietspel van Resolution Games. Daarnaast gaat het om programma's van een paar andere ontwikkelaars, zo wordt in een blogpost van het bedrijf gemeld. Gamingbedrijven zullen een deel van de inkomsten uit de advertenties opstrijken, maar Facebook maakte niet bekend welk deel dat dan is.

Facebook meldde afgelopen maand al dat het een proef met advertenties voor de Oculus zou beginnen. Met de inkomsten uit de reclames moet een deel van de aanzienlijke investering in de headset worden terugverdiend. Facebook houdt de prijzen daarvan laag om consumenten te verleiden er een aan te schaffen. Binnen de VR-wereld is het ook makkelijker om te garanderen dat een advertentie wordt gezien.

Augmented reality

Volgens Facebook-topman Marc Zuckerberg zijn VR-apparaten, maar ook AR-apparaten, augmented reality waarbij de echte wereld met de virtuele wereld wordt vermengd, het volgende grote platform voor menselijke communicatie na mobiele telefoons. Uiteindelijk zullen deze technologieën volgens hem persoonlijke sociale interacties vervangen.

Facebook weet met deze technologie onder andere Apple als concurrent. Dat bedrijf brengt binnenkort zijn VR-apparaat op de markt. Beide bedrijven ontwikkelen ook een eigen AR-bril.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

41 minuten geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

1 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

1 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

3 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

4 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

5 uur geleden