Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook wil advertenties tonen in virtual reality-games

Facebook wil advertenties tonen in virtual reality-games

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook is van plan advertenties te gaan tonen in virtual reality-games op zijn Oculus Quest headset. Dat betekent een opsteker voor het Amerikaanse socialemediabedrijf bij het plan de dure hardwaretak om te turnen in een onderdeel waarmee geld kan worden verdiend.

Voorlopig gaat het om een test. In de komende weken zal Facebook advertenties tonen in Blaston, een futuristisch schietspel van Resolution Games. Daarnaast gaat het om programma's van een paar andere ontwikkelaars, zo wordt in een blogpost van het bedrijf gemeld. Gamingbedrijven zullen een deel van de inkomsten uit de advertenties opstrijken, maar Facebook maakte niet bekend welk deel dat dan is.

Facebook meldde afgelopen maand al dat het een proef met advertenties voor de Oculus zou beginnen. Met de inkomsten uit de reclames moet een deel van de aanzienlijke investering in de headset worden terugverdiend. Facebook houdt de prijzen daarvan laag om consumenten te verleiden er een aan te schaffen. Binnen de VR-wereld is het ook makkelijker om te garanderen dat een advertentie wordt gezien.

Augmented reality

Volgens Facebook-topman Marc Zuckerberg zijn VR-apparaten, maar ook AR-apparaten, augmented reality waarbij de echte wereld met de virtuele wereld wordt vermengd, het volgende grote platform voor menselijke communicatie na mobiele telefoons. Uiteindelijk zullen deze technologieën volgens hem persoonlijke sociale interacties vervangen.

Facebook weet met deze technologie onder andere Apple als concurrent. Dat bedrijf brengt binnenkort zijn VR-apparaat op de markt. Beide bedrijven ontwikkelen ook een eigen AR-bril.

Meer uit Financieel

Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

32 minuten geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

34 minuten geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

43 minuten geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

50 minuten geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

2 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

3 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

3 uur geleden