Facebook wil advertenties tonen in virtual reality-games
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook is van plan advertenties te gaan tonen in virtual reality-games op zijn Oculus Quest headset. Dat betekent een opsteker voor het Amerikaanse socialemediabedrijf bij het plan de dure hardwaretak om te turnen in een onderdeel waarmee geld kan worden verdiend.
Voorlopig gaat het om een test. In de komende weken zal Facebook advertenties tonen in Blaston, een futuristisch schietspel van Resolution Games. Daarnaast gaat het om programma's van een paar andere ontwikkelaars, zo wordt in een blogpost van het bedrijf gemeld. Gamingbedrijven zullen een deel van de inkomsten uit de advertenties opstrijken, maar Facebook maakte niet bekend welk deel dat dan is.
Facebook meldde afgelopen maand al dat het een proef met advertenties voor de Oculus zou beginnen. Met de inkomsten uit de reclames moet een deel van de aanzienlijke investering in de headset worden terugverdiend. Facebook houdt de prijzen daarvan laag om consumenten te verleiden er een aan te schaffen. Binnen de VR-wereld is het ook makkelijker om te garanderen dat een advertentie wordt gezien.
Augmented reality
Volgens Facebook-topman Marc Zuckerberg zijn VR-apparaten, maar ook AR-apparaten, augmented reality waarbij de echte wereld met de virtuele wereld wordt vermengd, het volgende grote platform voor menselijke communicatie na mobiele telefoons. Uiteindelijk zullen deze technologieën volgens hem persoonlijke sociale interacties vervangen.
Facebook weet met deze technologie onder andere Apple als concurrent. Dat bedrijf brengt binnenkort zijn VR-apparaat op de markt. Beide bedrijven ontwikkelen ook een eigen AR-bril.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
6 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
8 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
10 uur geleden