Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook waarschuwt miljoen gebruikers voor diefstal wachtwoorden

Facebook waarschuwt miljoen gebruikers voor diefstal wachtwoorden

MENLO PARK (ANP) - Facebook heeft ongeveer een miljoen gebruikers wereldwijd gewaarschuwd dat hun gebruikersnamen en wachtwoorden mogelijk gestolen zijn. Dat zou zijn gebeurd doordat ze schadelijke apps hadden geïnstalleerd op hun telefoon. Die probeerden de inloggegevens te onderscheppen. Kwaadwillenden kunnen de accounts dan overnemen en bijvoorbeeld proberen anderen op te lichten. Ook kunnen ze privégegevens van mensen vinden, die ze later kunnen gebruiken.

Facebook zegt dat er dit jaar meer dan 400 apps zijn ontdekt die probeerden de wachtwoorden van gebruikers in handen te krijgen. Het gaat om apps voor zowel Android als iOS. Die twee besturingssystemen, van Google en Apple, staan op vrijwel elke mobiele telefoon en tablet in de wereld. De apps deden zich onder meer voor als fotobewerkingsprogramma's, waarmee mensen een cartoontekening van zichzelf konden maken. Ook mobiele games, VPN-diensten, horoscopen, fitness-apps en zakelijke programma's waren in werkelijkheid schadelijk. Om de apps te kunnen gebruiken, moesten mensen inloggen met hun Facebook-account.

Facebook zegt dat Google en Apple "hun best doen om schadelijke software op te sporen en te verwijderen, maar soms ontkomen deze apps aan opsporing en komen ze op legitieme appstores". De apps zijn inmiddels verwijderd van de App Store (Apple) en de Play Store (Google).

Het is niet bekend of onder de gedupeerden ook Nederlanders zijn.

Meer uit Financieel

Gasunie investeerde in 2025 ruim 600 miljoen in energiezekerheid

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.

9 minuten geleden
Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

51 minuten geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

52 minuten geleden
Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

10 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

11 uur geleden