Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook waarschuwt miljoen gebruikers voor diefstal wachtwoorden

Facebook waarschuwt miljoen gebruikers voor diefstal wachtwoorden

MENLO PARK (ANP) - Facebook heeft ongeveer een miljoen gebruikers wereldwijd gewaarschuwd dat hun gebruikersnamen en wachtwoorden mogelijk gestolen zijn. Dat zou zijn gebeurd doordat ze schadelijke apps hadden geïnstalleerd op hun telefoon. Die probeerden de inloggegevens te onderscheppen. Kwaadwillenden kunnen de accounts dan overnemen en bijvoorbeeld proberen anderen op te lichten. Ook kunnen ze privégegevens van mensen vinden, die ze later kunnen gebruiken.

Facebook zegt dat er dit jaar meer dan 400 apps zijn ontdekt die probeerden de wachtwoorden van gebruikers in handen te krijgen. Het gaat om apps voor zowel Android als iOS. Die twee besturingssystemen, van Google en Apple, staan op vrijwel elke mobiele telefoon en tablet in de wereld. De apps deden zich onder meer voor als fotobewerkingsprogramma's, waarmee mensen een cartoontekening van zichzelf konden maken. Ook mobiele games, VPN-diensten, horoscopen, fitness-apps en zakelijke programma's waren in werkelijkheid schadelijk. Om de apps te kunnen gebruiken, moesten mensen inloggen met hun Facebook-account.

Facebook zegt dat Google en Apple "hun best doen om schadelijke software op te sporen en te verwijderen, maar soms ontkomen deze apps aan opsporing en komen ze op legitieme appstores". De apps zijn inmiddels verwijderd van de App Store (Apple) en de Play Store (Google).

Het is niet bekend of onder de gedupeerden ook Nederlanders zijn.

Meer uit Financieel

Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

50 minuten geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

2 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

2 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

2 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

4 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

4 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

4 uur geleden