
Facebook voor de rechter voor omzeilen beveiliging iPhone
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, is aangeklaagd door twee gebruikers van Facebook voor het stiekem omzeilen van een beveiliging van Apple op iPhones. Volgens de aanklacht heeft het bedrijf hiermee regelgeving tegen het verzamelen van persoonlijke gegevens geschonden.
De zaak draait om een beveiliging die Apple vorig jaar lanceerde om iPhone-gebruikers te beschermen tegen het volgen van hun internetactiviteit. De zaak werd ingediend bij de rechtbank in San Francisco. Vorige week werd een soortgelijke klacht ingediend bij dezelfde rechtbank.
De zaken zijn gebaseerd op een rapport van dataprivacyonderzoeker Felix Krause. Volgens hem plaatsen Facebook en Instagram-apps bepaalde codes op websites die door gebruikers worden bezocht. Dit zou ze in staat stellen om "alles wat je op een website doet" bij te houden, inclusief het typen van wachtwoorden.
In een reactie op het rapport heeft Meta toegegeven dat de Facebook-app de browseractiviteit controleert, maar ontkende dat het illegaal gebruikersgegevens heeft verzameld.
Meer uit Financieel
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Pakistaanse minister van Financiën is in Washington voor gesprekken over handel en de importheffingen die president Donald Trump wil opleggen op goederen uit Pakistan. Minister Muhammad Aurangzeb had vrijdag gesprekken met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De grote Amerikaanse spoorvrachtvervoerders Union Pacific en Norfolk Southern zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Union Pacific is de grootste vervoerder van vracht op het Amerikaanse spoornetwerk en zou het kleinere Norfolk Southern willen overnemen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.
22 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.
23 uur geleden