Facebook verwijdert valse berichten over natuurbranden
SAN FRANCISCO (ANP) - Facebook is begonnen met het verwijderen van valse beweringen dat de natuurbranden in Oregon zijn gesticht door verschillende linkse en rechtse groepen, zegt een woordvoerder van het sociale medium. Eerder werden valse berichten, omwille van de vrijheid van meningsuiting in de VS, door Facebook slechts voorzien van een waarschuwingslabel.
Door de vele berichten met onjuiste informatie overspoelen bezorgde burgers de overheid met vragen, waardoor minder tijd en mankracht kan worden besteed aan de bestrijding van de branden.
PolitiFact, een bedrijf dat samenwerkt met Facebook, schreef op zijn website dat tientallen berichten dat antifa, een linkse antifascistische beweging, de schuld kreeg van de bosbranden, waren gemarkeerd door de systemen van Facebook. Deze berichten werden door gebruikers duizenden keren gedeeld.
Ook de Amerikaanse federale politie FBI deed onderzoek en concludeerde dat alle berichten over brand stichtende extremisten onjuist waren.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
24 minuten geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
5 uur geleden