Facebook vermindert circulatie content leger Myanmar
MENLO PARK (ANP) - Facebook gaat de distributie en circulatie van inhoud die is geplaatst door het leger van Myanmar inperken. Het socialemediabedrijf meldde vrijdag dat het dat besluit neemt omdat de militaire machthebbers van Myanmar "desinformatie blijft verspreiden". Op 1 februari pleegde het leger van het Zuidoost-Aziatische land een staatsgreep tegen de democratisch gekozen burgerregering.
De maatregelen, die bedoeld zijn om het aantal mensen dat de berichten van het leger te zien krijgt te verminderen, zijn met zekerheid van toepassing de officiële Facebookpagina van het leger en die van een woordvoerder, meldt Facebook.
Daarnaast kan Facebook andere pagina's aanpakken "die meermaals ons beleid op desinformatie overtreden". Die pagina's worden niet langer aangeraden bij gebruikers.
Het grote socialemediabedrijf heeft ook de mogelijkheid van het Myanmarese leger opgeschort om verzoeken in te dienen tot het verwijderen van materiaal. "Tegelijkertijd beschermen we inhoud, waaronder politieke uitlatingen, die het volk van Myanmar toelaat om zich vrij te uiten en de wereld te laten zien wat er in hun land gebeurt", aldus een directeur van Facebook.
Honderdduizenden Myanmarezen zijn de straat opgegaan sinds het militaire bewind de regering van Aung San Suu Kyi omverwierp en haar en andere democratische regeringsleiders oppakte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De schade van de aardbevingen in Venezuela op 24 juni loopt waarschijnlijk in de tientallen miljarden. Dat voorzien deskundigen van de Wereldbank na een eerste beoordeling. Volgens 's werelds grootste organisatie op het gebied van ontwikkelingssamenwerking gaat het om een van de zwaarste rampen uit de recente geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land.
17 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het aantal mensen dat honger heeft in de Gazastrook is licht gedaald, maar de situatie blijft ernstig. Dat staat in een rapport van de internationale voedselwaakhond (IPC). Meer dan 1,2 miljoen mensen hadden er tussen april en juni niet genoeg eten. Dat is bijna 60 procent van de populatie.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de populaire oud-minister van Defensie Mychajlo Fedorov naar eigen zeggen verschillende opties geboden om voor de regering te blijven werken. Hij kan vicepremier van Militaire Innovatie worden, zei de president volgens Interfax-Ukraine op een persconferentie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaat het nucleaire akkoord met Saudi-Arabië alleen door als dat land zich ook aansluit bij de Abraham-akkoorden. In dat verdrag worden de diplomatieke banden tussen Israël en islamitische landen genormaliseerd. Saudi-Arabië erkent Israël op dit moment niet.
2 uur geledenCLAOUEY (ANP) - De autoriteiten evacueren nog eens duizenden extra mensen vanwege de bosbranden nabij de Zuid-Franse stad Bordeaux. Claouey wordt preventief geëvacueerd, meldt het bestuur van het departement Gironde op X. Volgens Franse media gaat het om 8800 mensen. Eerder waren al 12.000 mensen geëvacueerd.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het historische hart van de Surinaamse hoofdstad Paramaribo is door UNESCO toegevoegd aan de lijst van bedreigd werelderfgoed, bevestigt sitemanager Stephen Fokké aan het ANP. Het grotendeels houten stadscentrum, een toeristische trekpleister, stond sinds 2002 op de UNESCO-Werelderfgoedlijst.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland koopt het luchtverdedigingssysteem Achilles' Schild van Israël om het luchtruim te verdedigen tegen drones en raketten. Volgens bronnen van persbureau AFP kost het droneschild 2,8 miljard euro en is het deel van een groter Grieks defensiepakket.
2 uur geleden