Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook vermindert circulatie content leger Myanmar

Facebook vermindert circulatie content leger Myanmar

MENLO PARK (ANP) - Facebook gaat de distributie en circulatie van inhoud die is geplaatst door het leger van Myanmar inperken. Het socialemediabedrijf meldde vrijdag dat het dat besluit neemt omdat de militaire machthebbers van Myanmar "desinformatie blijft verspreiden". Op 1 februari pleegde het leger van het Zuidoost-Aziatische land een staatsgreep tegen de democratisch gekozen burgerregering.

De maatregelen, die bedoeld zijn om het aantal mensen dat de berichten van het leger te zien krijgt te verminderen, zijn met zekerheid van toepassing de officiële Facebookpagina van het leger en die van een woordvoerder, meldt Facebook.

Daarnaast kan Facebook andere pagina's aanpakken "die meermaals ons beleid op desinformatie overtreden". Die pagina's worden niet langer aangeraden bij gebruikers.

Het grote socialemediabedrijf heeft ook de mogelijkheid van het Myanmarese leger opgeschort om verzoeken in te dienen tot het verwijderen van materiaal. "Tegelijkertijd beschermen we inhoud, waaronder politieke uitlatingen, die het volk van Myanmar toelaat om zich vrij te uiten en de wereld te laten zien wat er in hun land gebeurt", aldus een directeur van Facebook.

Honderdduizenden Myanmarezen zijn de straat opgegaan sinds het militaire bewind de regering van Aung San Suu Kyi omverwierp en haar en andere democratische regeringsleiders oppakte.

Meer uit Buitenland

Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

37 minuten geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

40 minuten geleden
Gewonden bij nieuwe Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.

2 uur geleden
Rusland valt energievoorzieningen Kyiv aan met raketten

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdagavond de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt met ballistische raketten. Daarbij kwam volgens burgemeester Vitali Klitsjko een persoon om het leven toen een flatgebouw werd geraakt. Er vielen ook zeventien gewonden. Appartementen stonden in brand en bewoners werden geëvacueerd.

4 uur geleden
Zelensky wil snel nieuw overleg met Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil in de komende dagen nieuw overleg met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over het beëindigen van de oorlog met Rusland. "Ons team heeft de Amerikaanse zijde voorstellen gestuurd voor mogelijke volgende ontmoetingen en verdere gesprekken", aldus Zelensky in een videoboodschap.

8 uur geleden
Vaticaan: knobbel op long van paus was kwaadaardig

VATICAANSTAD (ANP/RTR/DPA) - Een knobbel die was aangetroffen op de long van paus Leo blijkt kwaadaardig, meldt het Vaticaan. De religieuze leider werd dinsdag succesvol aan zijn long geopereerd. Daarbij werd het onderste deel van zijn rechterlong verwijderd.

8 uur geleden
Oud-bendelid krijgt 40 jaar cel voor dood rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.

9 uur geleden