Facebook test nieuwe virtualreality-app voor werken op afstand
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Facebook heeft een nieuwe virtualreality-app getest die gebruikt kan worden voor werken op afstand. Via de Oculus Quest 2 headsets van het bedrijf kunnen gebruikers vergaderingen bijwonen als avatar-versie van zichzelf.
De test van de Horizon Workrooms-app van Facebook komt op het moment dat veel bedrijven beslissen om personeel blijvend thuis te laten werken. Als gevolg van de coronapandemie werd al nauwelijks meer op kantoor gewerkt. Op veel plekken laait het virus ook verder op, waardoor beslissingen om op kantoor te gaan werken vaak worden uitgesteld.
's Werelds grootste sociale netwerk heeft flink geïnvesteerd in virtual reality (VR) en augmented reality (AR). Bij AR wordt de echte wereld met de virtuele wereld vermengd. Het bedrijf ontwikkelde verschillende hardware zoals zijn Oculus VR-headsets. Ook werd tijd en geld besteed aan de ontwikkeling van AR-brillen en technologieën voor smartwatches.
Metaverse
Facebook ziet de test als een vroege stap in de richting van het bouwen van de futuristische "metaverse" die topman Mark Zuckerberg in de afgelopen weken aanprees. Metaverse is een gedeelde virtuele ruimte waar realiteit word gecombineerd met de virtuele wereld. Volgens Zuckerberg is dit Meta-universum de opvolger van mobiel internet. De app maakt het mogelijk om tot zestien mensen samen te laten zijn in VR en tot vijftig in totaal als het ook gaat om deelnemers aan videovergaderingen.
Facebook stopte onlangs de verkoop van zijn Oculus Quest 2 headsets en riep de reeds verkochte apparaten terug vanwege meldingen van huidirritaties. Het ging in totaal om circa 4 miljoen gadgets in de Verenigde Staten, aldus het terugroepbericht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden