
Facebook stopt met aanbevelen activistische en politieke groepen
MENLO PARK (ANP) - Facebook gaat stoppen met het aanbevelen van activistische en politieke groepen aan gebruikers van het socialmediaplatform, heeft Facebook-topman Mark Zuckerberg woensdag bekendgemaakt. In de Verenigde Staten werd die maatregel afgelopen najaar al genomen vanwege de toegenomen politieke spanningen rond de presidentsverkiezingen.
Na een jaar waarin Facebook worstelde met het tegengaan van desinformatie en problematische inhoud, met name racistische, zegt Facebook zich meer te willen concentreren op "positieve" groepen. Het platform wil zijn gebruikers helpen "zich te amuseren", zei Zuckerberg bij een presentatie van de trimesterresultaten van zijn bedrijf.
De Democratische senator Ed Markey vroeg Zuckerberg dinsdag om tekst en uitleg over berichten waarin werd gemeld dat Facebook, ondanks het beleid in de VS rond de verkiezingen, er niet in slaagde het aanbevelen van politieke groepen te staken. Markey noemde die groepen "kweekvijvers voor haat" en stelde dat mede in dergelijke groepen de dodelijke bestorming van het Capitool op 6 januari was gepland.
Bij zijn presentatie zei Zuckerberg woensdag dat zijn bedrijf "doorgaat met het verfijnen hoe dit werkt". Ook zei Zuckerberg te overwegen de hoeveelheid aan politieke inhoud in de nieuwsfeed van gebruikers te beperken.
Meerdere toezichthouders en belangengroepen hebben bij Facebook aangedrongen op het beperken van het aanbevelen van groepen gebaseerd op algoritmes. Zij stellen dat sommige Facebookgroepen een forum zijn geworden voor de verspreiding van desinformatie en extremistische activiteiten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben elkaar zaterdag opnieuw aangevallen. Israël zegt dat het wapenopslagplaatsen in het zuidwesten van Iran heeft gebombardeerd en een militaire basis in de buurt van Teheran. Volgens Iraanse media was die verlaten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Repatriëring van Nederlanders die vastzitten in Israël, Iran, Irak en de Westelijke Jordaanoever is niet aan de orde, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken opnieuw in een bericht aan Nederlanders in die gebieden. Ook zijn de mogelijkheden van advies en ondersteuning beperkt en verschillen die per land en regio in het crisisgebied.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt landen om geen militair materieel meer te leveren aan Israël. Een woordvoerder van het leger zei zaterdag op de staatstelevisie dat Teheran dit ziet als "deelname aan de agressie" tegen Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Twee Amerikaanse B-2-bommenwerpers zijn onderweg naar het eiland Guam, in de Stille Oceaan, melden persbureau Reuters en The New York Times (NYT). Daarvandaan vliegen ze mogelijk door naar een luchtmachtbasis op Diego Garcia, in de Indische Oceaan. Vanaf Diego Garcia kunnen ze volgens experts worden ingezet in het Midden-Oosten.
9 uur geledenSPLIT (ANP/DPA) - Inwoners van verscheidene dorpen aan de Kroatische kust en tientallen toeristen zijn zaterdag gevlucht voor felle natuurbranden. Deze zijn vooralsnog niet onder controle. Een populair gebied ten zuiden van Split wordt bedreigd door het vuur. Een deel van de snelweg langs de kust, tussen de plaatsen Omis en Dubce, is volgens de media afgesloten voor verkeer.
9 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Keith Kellogg heeft bij Belarus de vrijlating geregeld van politieke gevangenen. Dat meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Onder de veertien die zijn vrijgelaten was een Zweedse vrouw. "Veel dank aan Trump en zijn gezant", schrijft Kristersson in verwijzing naar de Amerikaanse president Donald Trump en zijn gezant Keith Kellogg. Een woordvoerder van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko bevestigde zaterdagavond dat de vrijlating "op verzoek was van de president van de Verenigde Staten".
10 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omhelst.
12 uur geleden