Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook sluit Ierse afdelingen waarmee het belasting omzeilde

Facebook sluit Ierse afdelingen waarmee het belasting omzeilde

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediabedrijf Facebook heeft een paar Ierse afdelingen opgeheven. Die onderdelen werden gebruikt in fiscale constructies waarmee Facebook ervoor zorgde dat het minder belasting hoefde te betalen. Dat meldt de krant The Times zaterdag.

De Ierse Facebook-tak had het intellectuele eigendom op alle internationale verkopen van het bedrijf. Andere onderdelen van Facebook betaalden de Ierse afdeling voor het gebruik daarvan. Daardoor hoefde Facebook niet in de Verenigde Staten winstbelasting te betalen, maar in Ierland. Zo boekte Facebook in 2018 meer dan 15 miljard dollar winst, waarvoor het 101 miljoen dollar belasting betaalde, aldus The Times. Dat komt neer op een belastingtarief van minder dan 0,7 procent.

"De licentie op intellectueel eigendom voor onze internationale activiteiten is teruggehaald naar de Verenigde Staten", laat Facebook weten aan The Times.

De Amerikaanse belastingdienst, de Internal Revenue Service, heeft Facebook begin dit jaar voor de rechter gesleept. De fiscus beschuldigt het bedrijf van belastingontwijking en eist miljarden in achterstallige betalingen.

Meer uit Financieel

Philips verwacht schikking in VS rond slaapapneu van 288 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Philips zegt een principeovereenkomst te hebben gesloten met het Amerikaanse ministerie van Justitie in het onderzoek naar de slaapapneu-affaire. Naar verwachting betaalt het medisch-technologische concern 288 miljoen euro om een einde te maken aan een strafrechtelijk en civiel onderzoek naar de grote terugroepactie van slaapapneu-apparaten, meldt Philips bij zijn kwartaalcijfers.

57 minuten geleden
Noord-Korea ontkent verantwoordelijkheid voor Binance-hack

PYONGYANG (ANP/DPA) - Noord-Korea verwerpt Amerikaanse beschuldigingen dat het land verantwoordelijk is voor een cyberaanval waarbij voor naar schatting 6,3 miljard dollar (ruim 5,6 miljard euro) aan digitale activa werd buitgemaakt bij cryptobeurs Binance. Kim Yo-jong, de zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, noemde de beschuldiging een "ernstige politieke provocatie", meldde staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
IEA: Europa start winter met laagste gasvoorraad in ruim 10 jaar

PARIJS (ANP) - Europa begint het winterse stookseizoen met de laagste aardgasvoorraden in meer dan tien jaar. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw verschenen rapport. Door die lage voorraden in Europa kan de krappe situatie op de wereldwijde gasmarkt tot ver in 2027 duren, aldus de onderzoekers.

1 uur geleden
Opnieuw minder panden getransformeerd tot woning

DEN HAAG (ANP) - Voor het vierde jaar op rij zijn er minder woningen ontstaan door bestaande panden als kantoren en winkels aan te passen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar zijn er in totaal 6400 woningen ontstaan door het transformeren van panden. In 2024 waren dat er nog 7900, een daling van 19 procent.

1 uur geleden
Grote deurwaarders tekenen akkoord voor snellere schuldrust

UTRECHT (ANP) - Vijf grote kantoren voor gerechtsdeurwaarders zijn akkoord met afspraken die mensen met problematische schulden sneller duidelijkheid moeten geven. Ze beloven bij voorbaat akkoord te gaan met schuldregelingen. Dit zorgt voor rust bij mensen die aan een oplossing werken voor hun financiële problemen, is het idee.

2 uur geleden
Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

9 uur geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

9 uur geleden