Facebook sluit deal met Australische media
CANBERRA (ANP) - Facebook heeft overeenstemming bereikt met Australische mediabedrijven over het gebruik van hun nieuws, melden media in het land dinsdag. News Corp, van mediamagnaat Rupert Murdoch, sloot een deal van drie jaar met het socialemediabedrijf dat zal betalen om nieuws van Australische media van de groep via haar platform te verspreiden.
Nine Entertainment zou een intentieverklaring hebben ondertekend met Facebook, zo berichtten de eigen media van die groep. Het bedrijf heeft het nieuws nog niet formeel bevestigd.
De overeenkomsten komen nadat het Australische parlement eind vorige maand een mediawet goedkeurde die digitale platformen verplicht media te betalen voor nieuws dat via hen wordt verspreid. Uit protest tegen de regelgeving had Facebook het gebruikers in de aanloop naar de stemming bijna een week lang onmogelijk gemaakt nieuws te lezen of te delen. Het bedrijf sleepte zo nog concessies in de wacht.
Google sloot eerder al gelijksoortige overeenkomsten met mediabedrijven.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.
42 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental na een Russische aanval op een distributiepunt voor hulpgoederen in Oekraïne afgelopen maandag is verder opgelopen. Er zijn tot nu toe 53 doden gevallen, meldden Oekraïense autoriteiten. Er worden ook nog mensen vermist, het zoeken naar slachtoffers gaat volgens de hulpdiensten door.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De toegang tot schoon drinkwater in Gaza dreigt nog verder te verslechteren, waarschuwt hulporganisatie CARE. Door tekorten aan geld en materiaal kunnen volgens CARE de komende maanden rond de 360 waterdistributiepunten wegvallen. Driekwart van de bevolking in Gaza is afhankelijk van drinkwater dat met vrachtwagens wordt vervoerd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische parlement heeft een omstreden wet goedgekeurd na een fel debat dat de hele nacht heeft geduurd. De wet maakt het mogelijk woningen binnen te gaan van mensen zonder verblijfsrecht en hen te arresteren.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - De oud-premier van Maleisië, Najib Razak, mag de rest van zijn gevangenisstraf thuis onder huisarrest uitzitten. De 73-jarige Najib kreeg een koninklijk pardon en moest een boete betalen om aan de voorwaarden te voldoen. Dat is inmiddels gebeurd en hij is onderweg naar huis, laat zijn advocaat weten.
4 uur geleden