Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook sluit deal met Australische media

Facebook sluit deal met Australische media

CANBERRA (ANP) - Facebook heeft overeenstemming bereikt met Australische mediabedrijven over het gebruik van hun nieuws, melden media in het land dinsdag. News Corp, van mediamagnaat Rupert Murdoch, sloot een deal van drie jaar met het socialemediabedrijf dat zal betalen om nieuws van Australische media van de groep via haar platform te verspreiden.

Nine Entertainment zou een intentieverklaring hebben ondertekend met Facebook, zo berichtten de eigen media van die groep. Het bedrijf heeft het nieuws nog niet formeel bevestigd.

De overeenkomsten komen nadat het Australische parlement eind vorige maand een mediawet goedkeurde die digitale platformen verplicht media te betalen voor nieuws dat via hen wordt verspreid. Uit protest tegen de regelgeving had Facebook het gebruikers in de aanloop naar de stemming bijna een week lang onmogelijk gemaakt nieuws te lezen of te delen. Het bedrijf sleepte zo nog concessies in de wacht.

Google sloot eerder al gelijksoortige overeenkomsten met mediabedrijven.

Meer uit Buitenland

Pete Buttigieg: kinderen weggehaald na valse melding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.

5 uur geleden
Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

7 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

7 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

9 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

11 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

12 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

13 uur geleden