Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook schorst account van Trump voor onbepaalde tijd

Facebook schorst account van Trump voor onbepaalde tijd

WASHINGTON (ANP) - Facebook heeft de accounts van president Donald Trump op Facebook en Instagram voor onbepaalde tijd geschorst vanwege de bestorming van het Capitool woensdag. De schorsing duurt in ieder geval tot na de machtsoverdracht op 20 januari. Oprichter van het sociale medium Mark Zuckerberg zegt in een post op Facebook dat het bedrijf zo wil voorkomen dat Trump het platform gebruikt om op te roepen tot geweld.

Facebook is voor Trump niet het belangrijkste sociale medium. Hij gebruikt vooral Twitter. Daar werd hij ook tijdelijk geschorst, maar na het verwijderen van een aantal berichten wordt zijn account donderdag weer geopend.

"Wij geloven dat het risico te groot is om de president toe te staan gebruik te maken van onze diensten", schrijft Zuckerberg. "Daarom hebben we zijn accounts op Facebook en Instagram voor onbepaalde tijd geblokkeerd. Dat duurt zeker de komende twee weken tot na de machtsoverdracht."

Schokkend

Zuckerberg noemt Trumps berichten schokkend. "Zijn beslissing om dit platform te gebruiken om de daden van zijn aanhangers goed te praten in plaats van te veroordelen heeft veel mensen in de VS en over de wereld geschokt."

Ook live-streamingplatform Twitch maakte donderdag bekend het account van Trump afgesloten te hebben. "Gegeven de huidige buitengewone omstandigheden en de opruiende retoriek van de president, denken wij dat dit een noodzakelijke stap is om onze gemeenschap te beschermen en te voorkomen dat Twitch gebruikt wordt om aan te zetten tot verder geweld", aldus het platform.

Twitch deed het account van Trump afgelopen juni ook tijdelijk op slot vanwege hatelijk gedrag. De president heeft er ruim 150.000 volgers.

Meer uit Buitenland

Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

37 minuten geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

6 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

8 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

9 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

10 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

10 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

10 uur geleden