Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook-personeel uit ongenoegen over reactie op Trump-bericht

Facebook-personeel uit ongenoegen over reactie op Trump-bericht

MENLO PARK (AFN/BLOOMBERG) - Senior-medewerkers van Facebook hebben hun ongenoegen geuit over de eerdere beslissing van Facebook-baas Mark Zuckerberg. Die besloot geen actie te ondernemen tegen een opruiende opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump via het sociale netwerk.

Trump plaatste op sociale media een bericht met de woorden: "als het plunderen begint, begint het schieten", als reactie op de rellen in de VS na de dood van George Floyd in Minneapolis. Voor Twitter was dit bericht een stap te ver. Dat techbedrijf plaatste daarop een waarschuwing bij het bericht. Facebook deed dat niet. Volgens Zuckerberg moeten mensen weten of de regering van plan is geweld te gebruiken.

Verschillende hooggeplaatste figuren binnen Facebook denken daar duidelijk anders over. Zij hebben hun ongenoegen geuit. Onder meer ontwerp-directeur van de nieuwsfeed van Facebook Ryan Freitas wil Zuckerberg van zijn ongelijk overtuigen. Volgens hem denken tientallen mensen binnen Facebook er net zo over.

Kritiek

Ook Andrew Crow, hoofd ontwerp van de productlijn Portal van Facebook, heeft kritiek op de houding van zijn baas. "Het bieden van een platform voor het aanzetten tot geweld en het verspreiden van desinformatie is onaanvaardbaar, ongeacht wie je bent", aldus Crow.

Ook Design Manager Jason Stirman, directeur Product Management Jason Toff en Product Designer Sara Zhang, deden hun beklag. "Intern geven we uiting aan onze bezorgdheid, tot nu toe zonder resultaat", zo klonk het.

Zuckerberg meldde zondag laat dat Facebook 10 miljoen dollar extra doneert aan groepen die werken aan raciale rechtvaardigheid. Hij merkte tevens op dat Facebook meer werk te doen heeft om mensen veilig te houden en ervoor te zorgen dat onze systemen de vooringenomenheid niet versterken. Hij liet zich niet uit over de berichten van Trump op het platform.

Meer uit Financieel

Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

5 minuten geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

19 minuten geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Brussel: nog onbekend hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven

BRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Duitsland noemt schadeclaim Damen om annuleren order ongegrond

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Mollie komt met alternatief voor iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.

5 uur geleden
Noorwegen komt met tijdelijk verbod op AI-brillen

OSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".

5 uur geleden